Zavrieť

Porady

Životné minimum

Ahojte. Chcem sa poradiť. Viem, že od 1.7.2007 sa zvýšila výška životného minima. Zamestnanec má exekúciu. Keďže idem robiť exek. zrážku z júnovej mzdy mám na výpočet použiť ešte nižšiu výšku životného minima /4980SK/ alebo už zvýšenú. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    matamal je offline (nepripojený) matamal

    som normálna práve začínajúca mzdárka ...viac matamal
    este starou sumou, az buduci mesiac po novom, nezabudni si zmenit v tej pomôcke, neviem, ci ju mas na exceli, raz ju daval Ing. Kukučka na školení, pre zlahčenie výpočtu 1/3 zo mzdy,

    lubicar je offline (nepripojený) lubicar

    lubicar
    Ja som robila zrážku v júnovej výplate a uplatňovala som sumy platné
    od 1.7.2007, poradila mi to pani z poradcu , keďže mzdu vyplácam v júli, tak musím uplatniť nové platné sumy.
    Tak neviem.....

    witch je offline (nepripojený) witch

    človek milujúci a chybujúci witch
    Ahojte, mám doplňujúcu otázku. Zamestnankyňa si chce požiadať o príspevok na krúžky pre deti a chce vedieť, či jej príjem je pod hranicou životného minima. Ako jej to vyrátam? Príjem má minimálnu mzdu, 2x daňový bonus na deti a výživné od exmanžela 3.500,-. V domácnosti žije ona s dvomi deťmi. Keď viete, poraďte, potrebuje to vedieť čím skôr. Ďakujem

    Minimum pre ňu je 5130 + 2x 2340 =9810
    Príjem do 30.9. bol HM 7600-poistné 1019=6581
    zarátávam do príjmu aj daňový bonus 1110?
    zarátávam aj výživné od exmanžela 3500?

    Pokiaľ áno, minimum jej nevyjde a na príspevok nemá nárok. S novou minimálnou mzdou od 1.10. isto nie.
    Prosím opravte ma, keď sa mýlim.
    Naposledy upravil witch : 06.10.07 at 08:39 Dôvod: doplnenie textu

    witch je offline (nepripojený) witch

    človek milujúci a chybujúci witch
    Poradí mi niekto, či sa zarátáva výživné od manžela do minima

    migelovci je offline (nepripojený) migelovci

    migelovci
    Dobrý deň. Mám otázku. Nikde neviem nájsť o kolko sa zvýšilo od 1.7.2007 životné minimum... píšete že sa zvýšilo ale neviem na akú sumu. Prosím o Radu. Dakujem

    Maňaska je offline (nepripojený) Maňaska

    Polyhistor-diletant Maňaska
    od 1.7.2007 - 5130 Sk

    • 5 130 Sk mesačne, ak ide o jednu plnoletú fyzickú osobu,
    • 3 580 Sk mesačne, ak ide o ďalšiu spoločne posudzovanú plnoletú fyzickú osobu,
    • 2 340 Sk mesačne, ak ide o nezaopatrené dieťa alebo zaopatrené neplnoleté dieťa.

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    migelovci Pozri príspevok
    Dobrý deň. Mám otázku. Nikde neviem nájsť o kolko sa zvýšilo od 1.7.2007 životné minimum... píšete že sa zvýšilo ale neviem na akú sumu. Prosím o Radu. Dakujem

    Výška životného minima od 1. júla 2007
    • 5 130 Sk mesačne pre jednu plnoletú fyzickú osobu,
    • 3 580 Sk mesačne ak ide o ďalšiu spoločne posudzovanú plnoletú fyzickú osobu,
    • 2 340 Sk mesačne ak ide o zaopatrené neplnoleté dieťa alebo ak ide o nezaopatrené dieťa

    migelovci je offline (nepripojený) migelovci

    migelovci
    Chcela by som sa ešte opýtať, ked som dostala príkaz na exekúciu pre zamestnanca - zrážky sa majú vykonávať v zákonnej výške.. to znamená : čistá mzda - 60% z životného minima : 3? Ale ked je ten zamestnanec ženatý, považuje sa za jeho životné minimum suma 3580??

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.