Zavrieť

Porady

Dotaz

Pekný deň prajem. Prosím Vás, keď má niekto ŽL a podniká ako SZČO a je platcom DPH, čo je správnejšie? Viesť JÚ alebo PÚ??? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    správne účtovníctva sú obe, tak ako je téma 2x založená

    opravujem 3x založená

    Fany je offline (nepripojený) Fany

    Fany
    Môže si viesť aj podvojné účtovníctvo, ale ja by som doporučovala, hlavne drobnému podnikateľovi jednoduché. A nieje správna otázka, čo je správnejšie. Nezáleží to od toho, či je napr. DPH. Podvojné účtovníctvo je zložitejšie, odbornejšie, pre drobného podnikateľa podľa mňa zbytočné...
    Takže ja som za JÚ
    Naposledy upravil Fany : 24.07.07 at 06:28

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Pozri tu:
    http://www.porada.sk/t56136-jednoduc...tml#post495042

    Výber účtovnej sústavy JÚ alebo PÚ nemá súvis s tým, či je účtovná jednotka platiteľ DPH alebo nie je.
    ... aj keď drobné pokusy zo strany zákonodarcu tu boli .

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Fany Pozri príspevok
    ... Naproti tomu jednoduché zvládne aj menej zdatný ekonóm, manželka, a nemusí mať na to žiadnu školu. Treba len pochopiť, čo do ktorej kolobnky vložiť...čo a ako evidovať...nie sú tam zložité výkazy ani špecifické povinnosti ohľadom obchodného registra...
    Takže ja som za JÚ
    Dovolím si nesúhlasiť s touto časťou.
    Naposledy upravil ekopo : 24.07.07 at 13:51 Dôvod: zmiernená reakcia

    mandala je offline (nepripojený) mandala

    mandala
    Ďakujem za každý príspevok. Ináč, ja som tiež uvažovala nad JÚ. Len to ma trošička miatlo, že je platcom DPH. Ešte raz Vám všetkým ďakujem!

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Fany Pozri príspevok
    Naproti tomu jednoduché zvládne aj menej zdatný ekonóm, manželka, a nemusí mať na to žiadnu školu. Treba len pochopiť, čo do ktorej kolobnky vložiť...čo a ako evidovať...nie sú tam zložité výkazy ani špecifické povinnosti ohľadom obchodného registra...
    Aj ja sa prikláňam k JÚ, napriek tomu s citovaným nesúhlasím. Stačí pozrieť do poraďáckych tém venovaným jednoduchému účtovníctvu .

    Fany je offline (nepripojený) Fany

    Fany
    Tak sory, ospravedlňujem sa. Asi máte pravdu. Chcela som len porovnať, že preto je to jednoduché účtovníctvo, že je podstatne jednoduchšie na evidencie a pochopenie ako podvojné, kde je nutná znalosť účtov a ich vzájomná súčinnosť.

    Aby som niekoho nezmiatla, upravujem teda svoj pôvodný príspevok výmazom tejto časti a prosím aj Johanku a Ekopa/u/, aby tak tiež urobili.
    Ďakujem za upozornenie.
    Naposledy upravil Fany : 24.07.07 at 06:31

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.