Zavrieť

Porady

odmeny konatelom

Sme nova mala firma. Nasi konatelia maju uzatvorene s firmou zmluvy o vykone funkcie konatela bez naroku na odmenu. Pracovnopravny pomer maju uzatvorenyv inych firmach. Rozhodli sa vsak pocas roka ze 2 konatelom z celkovych 5 sa predsa len nejaka ta odmena vyplati. Chceli by to vyplatit z nerozdeleneho zisku z oku 2006. Co vsetko je k tomu treba? Urobit valne zhromazdenie a v zapisnici uviest informaciu o pouziti nerozdeleneho zisku? Je treba urobit aj nejaky dodatok k zmluvam o vykone funkcie konatela? A potom uz len staci zauctovat 431/zavazok voci konatelom (teraz netusim aky ucet...hm)
a potom uz len urobit uhradu z bankoveho uctu?
Alebo som na nieco zabudla?....

Alebo je lepsie vyplatit si to na naklady firmy, odviest odvod do ZP a dan?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bui je offline (nepripojený) bui

    Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac bui
    ziadna odpoved, ...

    tak sa skusim spytat este raz....vie mi niekto poradit?

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    Prosím o upresnenie, či sa Vám naozaj jedná o konateľov alebo o spoločníkov, aby nedošlo k zbytočnému chaosu v téme.

    bui je offline (nepripojený) bui

    Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac bui
    ide o 5 konatelov, ktori su zaroven aj spolocnikmi...chcu vyplatit jednorazovu odmenu dvom konatelom, ktori odviedli dobru pracu a zasluzia si odmenu..

    mimaemma je offline (nepripojený) mimaemma

    momentálne na MD mimaemma
    Mam velmi podobnu otazku: jedna sa o novu s.r.o kde docasne konatel bude aj majitelom.V pripade, ze bude mat uzavretu zmluvu o vykone funkcie, nemusi byt odmenovany to znamena, ze sa nebude musiet nikde registrovat a ani platit odvody - kedze niet z coho.mozno mu bude neskor vyplatena odmena zo zisku.Zmeni sa nieco, ked bude neskor len konatelom a nie majitelom zaroven?dotycna osoba je uz v inom HPP, z ktoreho si samozrejme plati odvody atd. Zaroven ma ale aj zivnost, ktoru ale nevie ci bude vyuzivat. ako by bolo najefektivnejsie pracovat pre neho v sro?Myslim tym bez odvodov a dani.dakujem za odpoved.

    Aljok je offline (nepripojený) Aljok

    Aljok
    Táto téma bola už veľakrát preberaná. Skúste najskôr vyhľadávať až potom zadávať nové témy. Napr. [SEARCH]odmena konateľa[/SEARCH]

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.