Zavrieť

Porady

Výborná žemlovka

Táto žemlovka nie že len fantasticky chutí ale je aj zdravá a priamo z chladničky je v týchto horúčavách priam ideálna. Tu je recept:

Žemlovka

Suroviny:
5 celozrnných rožkov (po 60 g)
500 ml mlieka
500 g tvarohu
4 jablká
4 lyžice medu (diabetici, kľudne tam môžte dať sladidlo)
škorica (prípadne vanilka)
tuk na vymazanie plechu

Postup:
Vymažeme si plech s vyšším okrajom. Rožky si nakrájame na krúžky, namáčame ich do mlieka, trochu vyžmýchame a ukladáme na dno plechu. Takto pokryjeme celé dno. Na to navrstvíme polovicu nastrúhaných jabĺk, posypeme škoricou, na to dáme polovicu tvarohu, ktorý sme osladili medom a zmiešali so škoricou. A postup sa začína od začiatku. Rožky, jablká, tvaroh a na vrch dáme nakoniec vrstvu rožkov.Strčíme to rúry vyhriatej na 180 stupňov na 30 minút. Keď je upečené, necháme vychladnúť a dáme do chladničky. Najlepšie je konzumovať na druhý deň, nech sa to dobre zažere, stuhne a najmä nech je to poriadne studené. Preto to vždy robím večer a na druhý deň mám pokoj s obedom.

Už sa vám zbiehajú slinky, mne áno.
Usporiadat
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

Mám menší upgrade... miesto rožkov použite vianočku... bude ešte lepšia...
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
plavčík plavčík

plavčík je offline (nepripojený) plavčík

človek s dušou
Nie je tých rožkov málo?
Ja to robím z 2 sendvičov...
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

asi má menší plech...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

a menej hladošov
0 0
danulaaa danulaaa

danulaaa je offline (nepripojený) danulaaa

Môžte dať aj väčšiu dávku. Táto je pre 4 osoby.
0 0
uko uko

uko je offline (nepripojený) uko

akurat som vcera robila aj ja.
ale takto: mala som stare rozky aj zemle. az teraz chapem preco sa to vola zemlovka a nie rozkovka. z tych zemli je to lepsie. macala som ich v mlieku, v ktorom bol aj praskovy cukor, trochu roztopeneho masla a vajecny zltok. a nezmykala som ich privelmi, lebo nemame radi taku suchu. navrstvila som ich na maslom vymasteny a struhankou vysypany pekac. v kucharke pisalo, ze mal ist do toho aj sneh z bielkov. ja som ho len natrela na tu prvu vrstvu. ked sa piekla, tak sa normalne dvihala ako kolac. potom isiel tvaroh. ten som vyslahala s vajcom, vanilkovym a praskovym cukrom. mali ist aj hrozienka. na to dalsia vrstva rozkov a zemli. navrch som dala kusky masla. po zapeceni mal ist navrch este marhulovy lekvar a sneh a malo sa to dopiect. ale to sa mi zdalo uz primoc. zvykli sme robit bud jablkovu alebo tvarohovu. som prekvapena, ze sa to robi aj spolu. ked vravite, ze je vyborna, tak nabuduce ju vyskusam.
k tomu studene mlieko a dobrú chuť
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Fakt je tvarohovo jablková výborná.
0 0
tiny77 tiny77

tiny77 je offline (nepripojený) tiny77

z malickosti sa sklada svet. ...viac
http://www.porada.sk/t30394-zemlovka.html

http://www.porada.sk/t27855-zemlovka.html
0 0
mambi mambi

mambi je offline (nepripojený) mambi

ahoj, ja robím žemľovku aj s pudingom. Je tiež super.
Na spodok vymastenej jánskej misy poukladám vianočku, ktorú namáčam v teplom mlieku, v ktorom rozmiešam vajíčka a cukor. Na to dám postrúhané jabĺčka. Na ne vylejem puding uvarený z 1 litra mlieka-my máme radi čokoládový, ale môže byť akýkoľvek ovocný, na to rozotriem tvaroh rozmiešaný s vajíčkami a vanilkou. Navrch ide opäť vianočka. Dám do rúry zapiecť asi na 1/2 hodinu a hotová sa môže poliať čokoládovou polevou, no nemusí. Ja zvyknem dávať sneh z bielkov. Je super a hlavne chutí deťom.
0 0
iveta22 iveta22

iveta22 je offline (nepripojený) iveta22

My robíme žemlovku vždy s tvarohom a ovocie dáme také aké máme. Výborné sú marhule, maliny a pod., a nielen 1 druh. Čo máte, tak tam dáte. S pudingom a vianočkou ju poznám tiež, ale zdá sa mi príliš sladká a rozhodne je viac kalorická.
0 0
uko uko

uko je offline (nepripojený) uko

iveta22 Pozri príspevok
My robíme žemlovku vždy s tvarohom a ovocie dáme také aké máme. Výborné sú marhule, maliny a pod., a nielen 1 druh. Čo máte, tak tam dáte. S pudingom a vianočkou ju poznám tiež, ale zdá sa mi príliš sladká a rozhodne je viac kalorická.
aj mne sa zdaju tie prichute uz moc. potom to uz nie je jedlo ale skor zakusok. teda aspon mojho muza by som na to nepresvedcila. ale ak raz budeme mat deticky, tak pre ne to isto budeme este prichucovat. a to si zgustnem aj ja
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
calawen Pozri príspevok
Mám menší upgrade... miesto rožkov použite vianočku... bude ešte lepšia...
.... Ja mám tiež menší upgrade ... a hneď dva plechy, aby ste nedopadli ako ja .... nezostalo mi ani na ochutnanie Podľa mľaskotu hladošov potvrdzujem, že to bolo fakt výborné!
0 0
MichaelaMA MichaelaMA

MichaelaMA je offline (nepripojený) MichaelaMA

mamicka na RD :)
Aj ja by som niiečo pridala. Vždy sme robili žemľovku s tvarohom a jabĺčkami, ale skúste dať namiesto jabĺk banány. Výborné. Deti to majú radi.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
ZEvina Pozri príspevok
.... Ja mám tiež menší upgrade ... a hneď dva plechy, aby ste nedopadli ako ja .... nezostalo mi ani na ochutnanie Podľa mľaskotu hladošov potvrdzujem, že to bolo fakt výborné!
A prosím,keby môj upgrade pozostával z toho,že keď budete robiť žemľovku,prídem s troma hladnými krkmi na návštevu?
0 0
raya1 raya1

raya1 je offline (nepripojený) raya1

Majka kľudne, ja mám doma tiež "stále hladné" tri krky - nikdy nie je dosť.
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Melnick Pozri príspevok
A prosím,keby môj upgrade pozostával z toho,že keď budete robiť žemľovku,prídem s troma hladnými krkmi na návštevu?
Majka, cez týždeň mávam doma iba jeden hladný krk, ale tuším s troma žalúdkami Ináč keby si prišla cez víkend, keď sa zíde naša "malá" rodinka, tak by ste sa tam stratili a nikto by ani nezistil, že je tam niekto "navyše"
0 0
marči marči

marči je offline (nepripojený) marči

Ja robievam túto rýchlu žemľovku. Deťom veľmi chutí !


Rožkový výbeh


6 rohlíkov
5 dl mlieka
3 vajcia
1 vanilkový cukor
hrozienka
70 g prášk. cukru
škorica
ovocie alebo kompót
maslo, strúhanka

Rožky pokrájame na kolieska, zalejeme mliekom, do ktorého sme pridali žĺtka a vanilku. Necháme vsiaknuť a vmiešame sneh z bielkov a umyté hrozienka. Misu z jenského skla vytrieme maslom, vysypeme strúhankou. Na dno uložíme prvú vrstvu rožkov, potom rozložíme ovocie, posypeme cukrom, škoricou. Na ovocie uložíme druhú polovicu masy a zapečieme v horúcej rúre do zlatista.

0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Určite vyskúšam,kým mám na stravovanie prihlásených hladošov. Len kde nabrať 3 jenské misy ,lebo jedna určite stačiť nebude.
Pre ilustráciu: včera som robila 120 bryndzových pirohov. 4 členovia rodiny zjedli cca 40 +-1 ,zbytok zjedli hladoši. Samozrejme nie naraz a večer sa pohádali pre zvyšných 6,lebo nijako som ich nevedela podeliť na 4+4+5, hoci robím s číslami.

Mala by som požiadať o radu,ako rozdeliť a neprekrajovať, 6 pirohov pre 3 deti,aby mali 4+4+5 ?
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Majka, tu nič iné neostáva len pirohy dorobiť.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Aj ja pridám recept na slanú hubovú žemľovku, výborná je na teplo i na studeno:
10-12 rožkov nakrájať, obariť horúcim mliekom ale len cca 2,5 dl, do ktorého pridať 2-3 vajíčka, 1 PL pamajoránu, 1 PL nasekaného zeleného petržlenu, 1 PL čubrice ( len ak ju máte, ak nie bazalku a mätu citrónovú), huby udusiť na oleji s cibuľkou, nakrájanou zelenou paprikou, mletou rascou, troškou soli, keď sa vydusí šťava vyliať horúce na rožky, pridať 4 žĺtka zmiešané so snehom z bielkov, premiešať a dať piecť na vymastený a strúhankou vysypaný plech. Piecť pri 180-200 st. cca 258-30 minút. Vrch môžete posypať čerstvými nasekanými bylinkami ešte pred pečením.
Výborná večera, kto miluje huby je to lahôdka.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať