Zavrieť

Porady

Práca na dohodu

Čo všetko treba, ak chcem zamestnať syna na dohodu - odvody, tlačivá?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    Musíš byť registrovaný platiteľ dane zo ZČ, prihlásiť ho pred nástupom do SP, uzavrieť dohodu, dať podpísať aj vyhlásenie, poslať do SP RL FO.

    aj tu sme riešili podobne:

    http://www.porada.sk/t56105-dobps-postup-1-2-3-a.html

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    Ak sa nemýlim, tak - daň, ak nebude mať podpísané vyhlásenie, úrazové poistenie a garančné poistenie.

    Slavena je offline (nepripojený) Slavena

    Bojovníčka Slavena
    Dobrý deň priatelia, aj ja mám k dohodám jednu otázočku. Môže zamestnávateľ so študentom uzatvoriť aj dohodu o vykonaní práce? Aký vek brigádnika je v tomto prípade podmienkou? V prípade ak je vek vyšší ako 15 a zároveň nižší ako 18 rokov, môže si u zamestnávateľa podpísať vyhlásenie a uplatniť si tak nezdaniteľnú časť na daňovníka? /Hľadám len môžnosť mimo DBPŠ/ - je to môžné?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Slavena Pozri príspevok
    Dobrý deň priatelia, aj ja mám k dohodám jednu otázočku. Môže zamestnávateľ so študentom uzatvoriť aj dohodu o vykonaní práce? Aký vek brigádnika je v tomto prípade podmienkou? V prípade ak je vek vyšší ako 15 a zároveň nižší ako 18 rokov, môže si u zamestnávateľa podpísať vyhlásenie a uplatniť si tak nezdaniteľnú časť na daňovníka? /Hľadám len môžnosť mimo DBPŠ/ - je to môžné?
    Aj na dohodu o vykonaní práce môžeš zamestnať študenta po dovršení 16 rokov a skončení povinnej školskej dochádzky. /školská dochádzka je 10-ročná/.Študent môže podpísať vyhlásenie a uplatniť si nezdaniteľnú časť ZD.


    ----------
    Veronika

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    súhlasím s veronikasad iba chcem podotknúť že základná 10 -ročná dochádzka
    je pokladaná za ukončenú vlastne až k 31. augustu opravte ma ak sa mýlim
    prajem príjemný deň Anika

    lucilla8 je offline (nepripojený) lucilla8

    lucilla8
    Ahojte, chcem nadviazať na predchádzajúce články. Keď zamestnám niekoho na dohodu a dám mu podpísať vyhlásenie, môže si uplatniť nezdaniteľnú časť, to znamená, že ak zarobí napr. mesačne 13 000 tak pri výpočte dane sa mu to počíta 13000 - 7968 = 5032 (táto časť sa mu len zdaňuje?) bo mi to doteraz nejako ušlo. tak prosím opravte ma ak sa mýlim.

    Farks je offline (nepripojený) Farks

    Farks
    lucilla8 Pozri príspevok
    Ahojte, chcem nadviazať na predchádzajúce články. Keď zamestnám niekoho na dohodu a dám mu podpísať vyhlásenie, môže si uplatniť nezdaniteľnú časť, to znamená, že ak zarobí napr. mesačne 13 000 tak pri výpočte dane sa mu to počíta 13000 - 7968 = 5032 (táto časť sa mu len zdaňuje?) bo mi to doteraz nejako ušlo. tak prosím opravte ma ak sa mýlim.
    Presne tak

    Slavena je offline (nepripojený) Slavena

    Bojovníčka Slavena
    Dobrý deň priatelia, opäť mám otázku týkajúcu sa dohody o vykonaní práce.
    1. Na dohodu o vykonaní práce môže zamestnanec odpracovať u jedného zamestnávateľa 300 h ročne. Je tu stanovené, koľko môže odpracovať týždenne?
    2. Ak u zamestnávateľa A odpracuje na DoVP 300 hodín, môže u zamestnávateľa B v tom istom roku odpracovať na DoVP 300 hodín?
    3. Zamestnávateľ prihlásil dohodára /DoVP/ dňa 16.7.2007 a odhlásil dňa 23.7.2007. Zamestnávateľ musí viesť o takomto zamestnancovi evidenciu odpracovaných hodín ak sa nemýlim. V soc. poisťovni určil termín na vyplácanie odmeny na 31. deň v mesiaci. V tomto konkrétnom prípade by mal dohodárovi vyplatiť odmenu 31.7.2007 alebo až 31.8.2007 /ak rátame mesiac od 16.7.2007 do 16.8.2007/.

    Ľudkovia, máte s tým niekto skúsenosti?

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    Ahoj Slavenka
    podľa mňa ten výplatný termín si myslela asi posledný deň v mesiaci lebo 31. máme len 7x za ročne a to by sa asi nikto nepotešil iba keď pán podnikateľ. Tá výplata podľa mňa bude od 16.7 - 30.7 zaplatená 31. augusta a za ten zvyšok t.j. od 1.8-16.8 bude zaplatené až 30.9.
    prajem príjemný deň
    Anik

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.