Zavrieť

Porady

je mozne zdedit tu istu vec 2krat?

Uz som pisala :ze otec si este za zivota zelal aby sa dcery zriekli podielu na byte.Nikde to nie je pravne zdokumentovane,bolo to iba jeho ustne vyslovene zelanie, ktore mu chceme splnit a darovat (prepisat) nase diely z bytu matke. Dedia iba 2 dcery a matka.
Ale zaujima ma, kto bude dedit byt po matkinej smrti.mozu dcery opatovne zdedit podiely v byte, ktory uz raz dedili a nasledne darovali matke? alebo budu dedit pribuzny v dalsom slede (vnucata, manzelia dcer, matkin brat) ?
dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    starka55 Pozri príspevok
    Uz som pisala :ze otec si este za zivota zelal aby sa dcery zriekli podielu na byte.Nikde to nie je pravne zdokumentovane,bolo to iba jeho ustne vyslovene zelanie, ktore mu chceme splnit a darovat (prepisat) nase diely z bytu matke. Dedia iba 2 dcery a matka.
    Ale zaujima ma, kto bude dedit byt po matkinej smrti.mozu dcery opatovne zdedit podiely v byte, ktory uz raz dedili a nasledne darovali matke? alebo budu dedit pribuzny v dalsom slede (vnucata, manzelia dcer, matkin brat) ?
    dakujem
    Vaše podiely po otcovi darujete matke.
    Keď matka zomrie , tak sa zo zákona stanú dedičmi v prvom rade jej deti /v Tvojom prípade dcéry/ je jedno ako matka získala majetok či kúpou, darovaním od kohokoľvek.

    Iba ak by niektorá z dcér nežila, tak jej podiel dedia jej deti.....atd.

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Vidím, že si tu nová, založila si 3 témy o dedičstve. Stačí keď založíš jednu tému "o dedičstve" a v nej sa budeš pýtať čo potrebuješ.....a poprípade aj reagovať na odpovede, lebo odpovedajúci ani netuší či si si to vôbec prečítala

    Vitaj na "porade"

    starka55 je offline (nepripojený) starka55

    starka55
    To teda znamena ze MOZEM zdedit ten isty byt 2 krat??chapem to dobre? zdedim podiel po otcovi - darujem matke - a mozem opat zdedit po matke? nie je to divne?myslela som ze budu dedit vnucata resp. matkin brat.

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Ty najskôr dedíš majetok po otcovi.......je na Tebe čo s tým majetkom urobíš, či ho daruješ Jožkovi Mrkvičkovi, alebo matke.

    Po smrti matky dedíš jej majetok ....a nikto neskúma ako k nemu matka prišla

    Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

    Eulalia
    Ak zdedíš po otcovi časť bytu a daruješ ju matke, už to nie je Tvoj majetok, je to majetok Tvojej matky. Ak mama zomrie bez závetu a v dedičstve sa nachádza aj tento byt, dedíš zo zákona po mame. A dedíš jej majetok - spolu s ostatnými dedičmi podľa obč. zákonníka. Takže aj keď to vyzerá tak, že dedíš jednu a tú istú vec dvakrát, po právnej stránke dedíš "nový" majetok - z dedičstva po mame. A ak mama zomrie bez závetu a zostanú po nej deti, podľa obč. zákona sú to dedičia v tzv. prvej skupine. Vnuci by dedili len v tom prípade, ak by už nežili tieto deti. A matkin brat môže dediť len v tom prípade, ak by matka nezanechala po sebe ani deti alebo vnúčatá, či pravnúčatá.

    je mozne zdedit tu istu vec 2krat?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.