Zavrieť

Porady

Uhorkovy salat

Vie mi niekto poradit recept na sterilizovany ,,Uhorkovy salat"?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tinka23 je offline (nepripojený) tinka23

    tinka23
    Ahoj, ja mám tento recept z jednej českej stránky:

    Nazev: Sterilovany okurkovy salat

    Ingredience: Na 5 l nastrouhanych okurek: 0,25 l octa, 150 g cukru, 1 lzicka mleteho pepre, sul

    Postup: Okurky, nastrouhame osolime, jemne promichame a nechame chvili odpocinout. Okurky pusti stavu, kterou slijeme. Pak k okurkam pridame cukr, ocet a pepr, vse promichame a naplnime do sklenic. Uzavreme vicky a sterilujeme 20 minut pri 85 °C.

    M&G je offline (nepripojený) M&G

    M&G
    My robíme šalát takto : uhorky, cibuľu a papriku nakrájame na drobné pásiky, zaleješ zálivkou ako pri zaváraných uhorkách a sterilizuješ
    1.5 kg šalátových uhoriek
    5-6 cibúľ
    3-4 feferónky
    Nálev:
    200 ml octu
    2 lyžice vegety
    cukor /podľa chuti/

    Uhorky postrúhame na kolieska. Cibuľu a feferónky pokrájame na tenké plátky. Všetko premiešame, pridáme vegetu a zalejeme octom s cukrom. Necháme asi 1 hodinu odležať. Zmes plníme do pohárov.
    Sterilizujeme 15 minút.

    anmary je offline (nepripojený) anmary

    anmary
    U nás sa osvedčil tento recept:
    Uhorky nastrúhať, cibuľu /"přiměřene" podľa toho ako máte radi/ nakrájať na mesiačiky. Premiešať, pridať soľ, cukor, ocot - všetko podľa chuti ako máte radi, nechať odležať kým "pustí šťavu". Dávať do pohárov aj so "šťavou" /nepridávať vodu/, zatvoriť a sterilizovať ako klasické uhorky.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.