Zavrieť

Porady

mesačná páska z registračnej pokladne

Dobrý deň,
potrebujem sa poradiť - mesačná páska z pokladne bola robená 2.7.07 - to znamená že je v nej zaratana aj tržba z 2.7.07 - pri daňovom priznaní dph 2Q07 (od 1.4. - 30.6.07)mám odrátať ten jeden júlový deň ? Alebo to mám nechať tak?
DAKUJEM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    luluhaha Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    potrebujem sa poradiť - mesačná páska z pokladne bola robená 2.7.07 - to znamená že je v nej zaratana aj tržba z 2.7.07 - pri daňovom priznaní dph 2Q07 (od 1.4. - 30.6.07)mám odrátať ten jeden júlový deň ? Alebo to mám nechať tak?
    DAKUJEM
    Ja by som ho z júna odrátala a prirátala do júla...

    luluhaha je offline (nepripojený) luluhaha

    luluhaha
    práveže nie celý 2.7.07 sa predávalo a večer si predavač spomenul že zabudol urobiť mesačnú uzávierku.. Asi to odrátam z toho 6 mesiaca - dakujem za rýchle reakcie )

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    určite z mesačnej uzávierky treba odpočítať všetky júlové predaje. Ak sa predávalo 1.7. aj 2.7. oba tieto dni. Údaje by Ti potom mali sedieť so sčítaním denných júnových tržieb.

    vera74 je offline (nepripojený) vera74

    vera74
    Dobrý deň, ja by som sa chcela súrne opýtať, ako zaúčtovať/ odúčtovať/ , ak do mesačnej pásky za 07/2009 sa nám dostala tržba z 01.08.2009, ktorá už patrí do 08/2009? Sme mesační platcovia DPH!!!!! Ďakujem za každú odpoveď!

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    vera74 Pozri príspevok
    Ako to mám odpočítať? Cez aké účty? Musím odrátať tržbu aj DPH. Ďakujem.
    Mne z DRSR prišla odpoveď, že účtovať sa má v deň uskutočnenia účtovného prípadu, tak mi z toho vyplýva povinnosť účtovať denné, nie mesačné uzávierky.
    Pokiaľ účtuješ len mesačnú uzávierku, v knihe ERP poznač do kolónky Poznámka, alebo kdesi na príslušnú stranu Tržba za 7/2008 = xxxxx, xx Eur, a túto sumu zistíš buď odpočítaním tržby a DPH z 1.8., alebo spočítaním tržby a DPH za 1-31.7.
    V 8/2009 tržbu aj DPH za 1.8. pripočítaj k mesačnej páske ( keď neúčtuješ denne).
    Účty na tieto úpravy nemusíš použiť žiadne, stačí poznámka v Knihe ERP.
    Dopĺňam : Opravené údaje prenesieš do účtovníctva, prípadne s poznámkou, že sa mesačná uzávierka robila neskôr, preto je nesúlad účtovníctva a ERP.
    Naposledy upravil Dav : 11.08.09 at 14:44 Dôvod: Prenesenie úprav do UCE.

    mesačná páska z registračnej pokladne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.