Zavrieť

Porady

výmera dovolenky

Dobrý večer,
môže mi niekto poradiť? Ak zamestnanec pracuje na polovičný pracovný úväzok (4 hodiny denne), má nárok na plnú alebo polovičnú výmeru dovolenky?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Základná výmera D je 20 dní.
    1. ak zamestnanec pracuje na plný úväzok, má nárok na 20 dní
    2. ak zamestnanec pracuje na polovičný úväzok má nárok na 20 dní.

    3. dúfam, že to je jasné.

    Správna poznámka od endrju
    Naposledy upravil ekopo : 23.07.07 at 17:38 Dôvod: pridanie smajlíkov

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    endrju Pozri príspevok
    Súhlas s bodmi 1. - 3. "Dovetok" za bodom 3 akože nevidím.
    už tam sú

    a ešte k bodu 3., bod 1 a 2 platí, ak sú splnené aj ďaľšie podmienky na priznanie D v dĺžke 20 dní (resp. 4 týždne) - napr. odpracovaný celý rok....v opačnom prípade platí alikvótna čiastka.......
    Naposledy upravil ekopo : 23.07.07 at 17:47 Dôvod: dovetok

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    endrju Pozri príspevok
    No, "nevidel" som niečo iné. Ale smajlíci neuškodia
    Už som pochopil, ale na jednoduchú otázku sa snažím dať v rámci možnosti jednoduchú odpoveď, aj keď odpoveď môže byť rozobraná na celú stranu. Pretože, čo sa niekedy zdá jednoduché je v skutočnosti zložité, ale toto nie je ten prípad. Vieme o čo ide. Podnikateľ si povie: má polovičný úväzok, tak dostane polovičnú dovolenku t.j. 10 dní (2 týždne). Stretol som sa s takým prípadom.

    božena24 je offline (nepripojený) božena24

    božena24
    ďakujem všetkým, ktorý na neúplnú a možno smiešnu otázku dali jednoduchú odpoveď.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    božena24 Pozri príspevok
    Dobrý večer,
    môže mi niekto poradiť? Ak zamestnanec pracuje na polovičný pracovný úväzok (4 hodiny denne), má nárok na plnú alebo polovičnú výmeru dovolenky?
    Výmera dovolenky pri rovnomerne rozvrhnutom pracovnom čase nezávisí od úväzku. Vypočítaš si hodinový priemer z predchádzajúceho štvrťroka a namiesto 8 hod. denne mu budeš preplácať 4 hod.

    ---------
    Veronika

    Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

    som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac Anonymka
    Zložitá otázka:

    Naša zamestnankyňa má úväzok 1/3, t.j. 5 dní v týždni a 13,30 hodín. Je zamestnaná od 1.9.2006. Má nárok na 25 dní v roku? Alebo ako jej mám stanoviť dovolenku?

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    Anonymka Pozri príspevok
    Zložitá otázka:

    Naša zamestnankyňa má úväzok 1/3, t.j. 5 dní v týždni a 13,30 hodín. Je zamestnaná od 1.9.2006. Má nárok na 25 dní v roku? Alebo ako jej mám stanoviť dovolenku?
    Keď spĺňa ostatné podmienky pre uznanie 25 dní dovolenky, tak áno.

    danculo je offline (nepripojený) danculo

    danculo
    božena24 Pozri príspevok
    ďakujem všetkým, ktorý na neúplnú a možno smiešnu otázku dali jednoduchú odpoveď.
    Dobry den,
    my mame pripad, ze pracovnikovi sa zmenilo rozvrhnutie pracovneho casu na 3 dni v tyzdni zo zdravotnych dovodov. Ovplyvni to jeho vymeru dovolenky, alebo mu zostava 5 tyzdnov, ako keby robil kazdy den 5 dni v tyzdni ?

    vopred dik za odpoved.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.