Zavrieť

Porady

Skončenie PP a dovolenka

Ahojte, chcem Vás poprosiť o radu:
mám zamestnanca, ktorý skončil u nás PP 20.07.2007.
Zamestnaný bol od 10.04.2007. Keďže mal odpracované 3 mesiace má nárok na dovolenku?Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    gabco je offline (nepripojený) gabco

    gabco
    Za predpokladu, že odpracoval aspoň 60 dní má nárok na pomernú časť dovolenky t.j. za každý celý kalendárny mesiac nepretržitého trvania pracovného pomeru u toho istého zamestnávateľa t.j. 2/12 za mesiace máj,jún (1/12 za mesiac)
    Naposledy upravil gabco : 24.07.07 at 05:30 Dôvod: doplnenie

    Slavena je offline (nepripojený) Slavena

    Bojovníčka Slavena
    Ja mám podobný problém. Zamestnanec nastúpil do prac. pomeru 16.1.2007 a prac. pomer ukončil 16.4.2007. Má nárok na 2/12 dovolenky. Ale ak si ju nevyčerpal a so zamestnávateľom sa dohodli na jej preplatení, aký priemer sa bude počítať? Doplňujem, že zamestnanec je odmeňovaný mesačnou mzdou. /Prebrala som mzdovú agendu a potrebujem si tieto veci spätne pozisťovať/.
    Naposledy upravil Slavena : 30.07.07 at 16:10 Dôvod: Doplnenie problému

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    Priemer na dovolenku bude počítaný z 1 štvrťroka 2007.
    A to až teraz mu idete preplácať dovolenku ?

    Slavena je offline (nepripojený) Slavena

    Bojovníčka Slavena
    Mzda už bola vyplatená ale dovolenka bola preplatená nejakým čudným priemerom. No neviem?!
    Dobrý deň,
    potrebovala by som súrne poradiť ohľadom preplatenia nevyčerpanej dovolenky zamestnanca:
    Pracovný pomer zamestnanca skončil dňa 30.09.2007.
    zamestnanec ma nevyčerpanú dovolenku za rok 2006 =11,5 dňa,
    nárok na dov. za rok 2007 =25 dní,
    krátená dov. za rok 2007 (01.01. - 30.09.) =6,5 dňa,
    čerpaná dovolenka v roku 2007 =7 dní.

    Z toho mi vyplýva, že mu zostala nevyčerpaná dovolenka:
    za rok 2006 =4,5 dňa (11,5 - 7)
    za rok 2007 =18,5 dňa (25 - 6,5).

    Otázka znie, či má zamestnanec nárok na preplatenie nevyčerpanej dovolenky za rok 2006???

    Za Vaše rady vopred ďakujem.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Áno, všetku nevyčerpanú dovolenku mu je zamestnávateľ povinný preplatiť pri skončení PP. Takže aj za rok 2006 aj za r. 2007.

    salka je offline (nepripojený) salka

    salka
    gabco Pozri príspevok
    Za predpokladu, že odpracoval aspoň 60 dní má nárok na pomernú časť dovolenky t.j. za každý celý kalendárny mesiac nepretržitého trvania pracovného pomeru u toho istého zamestnávateľa t.j. 2/12 za mesiace máj,jún (1/12 za mesiac)
    Môžem rozumieť tomu tak, že keď sme prijali pracovníka dnes, t.j. 5.11.2007 nemá nárok na pomernú časť dovolenky keďže do konca roka neodpracuje 60 dní? Alebo nárok má, len si ju bude môcť vyčerpať až budúci rok?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    salka Pozri príspevok
    Môžem rozumieť tomu tak, že keď sme prijali pracovníka dnes, t.j. 5.11.2007 nemá nárok na pomernú časť dovolenky keďže do konca roka neodpracuje 60 dní? Alebo nárok má, len si ju bude môcť vyčerpať až budúci rok?
    Vznikne mu nárok na dovolenku za odpracované dni - za každých 21 odprac.dní 1/12 ročného nároku.

    --------
    Veronika

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    salka Pozri príspevok
    Môžem rozumieť tomu tak, že keď sme prijali pracovníka dnes, t.j. 5.11.2007 nemá nárok na pomernú časť dovolenky keďže do konca roka neodpracuje 60 dní? Alebo nárok má, len si ju bude môcť vyčerpať až budúci rok?
    Nie, keďže neodpracuje u Vás do konca roka 60 dní, nemá nárok na pomernú časť dovolenky. Má nárok na dovolenku len za odpracované dni. Myslím, že mu to vyjde asi 1/12. A môže si ju vyčerpať ešte v tomto roku.

    salka je offline (nepripojený) salka

    salka
    jankasm Pozri príspevok
    Nie, keďže neodpracuje u Vás do konca roka 60 dní, nemá nárok na pomernú časť dovolenky. Má nárok na dovolenku len za odpracované dni. Myslím, že mu to vyjde asi 1/12. A môže si ju vyčerpať ešte v tomto roku.
    Vďaka baby, predišla som chybe

    ešte sa môžem spýtať? Tá 1/12 z 20 dní je 1,6666 - t.j. má nárok na 1,5 dňa?, alebo ako je to so zaokrúhľovaním?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.