Zavrieť

Porady

Nedoplatok zdravotného poistenia

Ahoj poraďáci chcela by som vás poprosiť o radu. Priateľ mi práve povedal, že mu vyšiel nedoplatok z ročného zúčtovania 1500sk, zdá sa mi to veľa, tak sa s tým trápim, len nemôžem akosi prísť na to čo znamená tá suma 47 475 resp. z čoho je vytvorená?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Lion Topoľčany
    Chcelo by to viac informácií: koľko a kedy zarábal a určite Ti niekto odpovie.
    P.S.: aj môjmu manželovi vyšiel nedoplatok 1508,-Sk a je to bohužiaľ v poriadku. No čo už...

    rommy je offline (nepripojený) rommy

    rommy
    Veľmi pekne ďakujem za pomoc, nevedela som odkiaľ je tých 47 475. Príjem väčší než 47 475,- mal len 2x v roku preto sa mi to zdá veľa...

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    rommy Pozri príspevok
    Veľmi pekne ďakujem za pomoc, nevedela som odkiaľ je tých 47 475. Príjem väčší než 47 475,- mal len 2x v roku preto sa mi to zdá veľa...
    Pre kontrolu : vypočítaj si rozdiel v tých dvoch mesiacoch medzi skutočnou mzdou a 47 475, vynásob 4 % za zamestnanca. Malo by ti to sedieť na tých 1500 sk, ak bol len zamestnancom.

    ---------
    Veronika
    Naposledy upravil veronikasad : 26.07.07 at 06:52

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    veronikasad Pozri príspevok
    Pre kontrolu : vypočítaj si rozdiel v tých dvoch mesiacoch medzi skutočnou mzdou a 47 475, vynásob 14 %. Malo by ti to sedieť na tých 1500 sk, ak bol len zamestnancom.

    ---------
    Veronika
    Veronika, zamestnanec dopláca 14 percent (ak teda má nedoplatok)? Myslela som, že 4. Zle myslím?

    rommy je offline (nepripojený) rommy

    rommy
    Veď práve to mi nesedí, rátala som 4% z príjmu čo mal nad 47 475,- a vyšlo mi to okolo 900,- sk ...

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    rommy Pozri príspevok
    Veď práve to mi nesedí, rátala som 4% z príjmu čo mal nad 47 475,- a vyšlo mi to okolo 900,- sk ...
    Neplatí mu náhodou zmestnávateľ aj doplnkové dôchodkové sporenie - lebo aj to ide do VZ na zdravotné poistenie. Do SP sa z toho odvody neplatia.

    rommy je offline (nepripojený) rommy

    rommy
    Ďakujem veľmi pekne za pomoc, hovorila som mu nech zavolá do mzdovej účatrne a vypýta si to jeho zúčtovanie že sa mu to zdá veľa a povedali mu že sa pomýlili a že je to okolo tých 900sk neviem presnú sumu, takže už je to v poriadku.

    benyl je offline (nepripojený) benyl

    benyl
    Dobrý deň

    prosím Vás o pomoc pri nasledujúcom probléme
    manželka je od 10/2007 SZČO a pori tom sa stará aj o svojho brata, ktorý je ZŤP (90%). Za rok 2007 mala príjem z SZČO 0,- Sk. Za rok 2008 mala príjem 54500,- Sk.
    Podľa prvých informácii ktoré som dostal z DOVERY - info linka,citujem z ich listu: maželka nemusí platiť odvody v prípade ze z vykonávania SZČO nemala príjem presahujúci úhrn min. nákladov za obdobie od 6.10.2007 do 31.2007, ktoré je v úhrne vo výške 9050,- Sk.
    Počas roka menili stanovisko asi 4 krát.
    A minulý týždeň som dostal vyrozumenie na zaplatenie nedoplatku na zdravotnom poistení.
    1., prečo mám ja platiť keď došlo k milnému informovaniu?
    2., majú naozaj pravdu?ˇmám šancu na odvolanie

    prosím pomožte lebo už som zúfalý
    ďakujem laci

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Manželka by mohla byť poistencom štátu ak opatruje občana s ŤZP odkázaného podľa posudku vydaného okresným úradom. Ale v tomto prípade je poistencom štátu iba ak nie je súčasne zamestnancom alebo SZČO. Keďže živnosť zrejme neprerušila ani nezrušila, nie je poistencom štátu a teda musí platiť poistné na ZP. V tomto prípade platí Mihálov výrok, ktorý mám v obľube :"Neznalosť zákona zdravotnou poisťovňou občana neosprvedlňuje". V odvolaní o nedoplatku zrejme neuspejete, možno by sa dalo odvolať pri prípadnom penále.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.