Zavrieť

Porady

čokoládové ozdoby - filigrany

Prosim Vas, ako spravim take cokoladove ozdoby - filigrany, ako je na linku
http://www.fialapraha.cz/k/7/52/suro...ve_ozdoby.html
Dakujem!
Surne, prosim poradte. Potrebujem to v piatok pripravit na tortu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Peter_ je offline (nepripojený) Peter_

    Peter_
    Stačí len rozpustiť čokoládu na varenie, dať do nejakého sáčiku s malou dierkou a vytlačiť filigran na nejaky mastny papier a nechať stuhnúť???
    Lion Topoľčany
    Ja som tak tiež postupovala ako píše Peter. Dnes v obchode dostať aj farebné
    čokolády /biela, stredne hnedá až tmavá/ v takom sáčku, celé sa to hodí do teplej vody na 10 min., odstrihne sa rožtek a vytlačí sa čokoláda na napr. alobal alebo mastný papier a šup so chladničky stuhnúť...Tipbrázok si predkreslite

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    Peter_ Pozri príspevok
    Stačí len rozpustiť čokoládu na varenie, dať do nejakého sáčiku s malou dierkou a vytlačiť filigran na nejaky mastny papier a nechať stuhnúť???
    Môžeš to urobiť aj tak, alebo čokoládové lístky urobíš jednoduchým natretím pekného lístka čokoládou z druhej strany (spodnej), necháš stuhnúť a po odstránení lístočka ti zostane krásna ozdoba na tortu. Je to veľmi pekné .

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Peter,
    z marcipánu sa dajú krásne tvarovať rôzne ozdoby, vyskúšaj si to najskôr s plastelínou, je to úplne jednoduché. Náročnejšie tvary skôr urobí niekto zdatnejší z rodiny. Marcipán vyvaľkaj medzi fóliou podsyp ho práškovým cukrom, alebo len tak uždibuj a tvaruj. Pridám ti torty, čo som včera piekla, uvidíš, že to pôjde. Daj si pred seba napr.ružu, alebo kalu a budeš prekvapený, aké je to jednoduché.
    Torta Aničke.jpg  
    Torta Otíkovi.jpg  
    1/1

    osky je offline (nepripojený) osky

    osky
    Zita4 Pozri príspevok
    Môžeš to urobiť aj tak, alebo čokoládové lístky urobíš jednoduchým natretím pekného lístka čokoládou z druhej strany (spodnej), necháš stuhnúť a po odstránení lístočka ti zostane krásna ozdoba na tortu. Je to veľmi pekné .

    zaujimalo by ma,akou cokoladou natierate,lebo ja som ponatierala a veru od listockov sa neoddelila,polamala sa a vobec sa to proste nedalo.skusila som aj mraznicku ale vysledok rovnaky

    Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

    Gabhus
    Ja som si kúpila v nemenovanom obchodnom dome pár krabičiek týchto ozdôb a po použití čokolády mi zostali podložky (čosi ako z bonboniéry). Rozpustila som si horkú čokoládu, zaliala na tento vzorky na podložkách, nechala stuhnúť a vyklopila som si ich. Je to pekné a je to ako originál.

    čokoládové ozdoby - filigrany

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.