Zavrieť

Porady

Bordel v kase - ako upratať?

Prosím nekomentovať to, že ako je taký "bordel" možný a čo všetko by malo byť dodržané a akým spôsobom a aké všetky zákony boli porušené - to všetko viem Veci sa majú nasledovne. Malá firma, jediný šéfozamestnanec šafári od buka do buka, koruna euro všetko jedno. Ja som dostala "banánovú krabicu" s bločkami, bank.výpismi a faktúrami a keď som to všetko nahodila, výsledok je nasledovný: Sk pokladňa cca -270.000,- koruniek, EURo pokladňa +9.200,- euráčov!!! Jasné je že to tak nemôžem nechať. K dispozícii mám (môžem si voľne vymyslieť ) ľubovoľné vklady a výbery konateľa na oboch pokladniach, ale po dnešnom školení som tak vygumovaná, že mi to vôbec nemyslí smerom k výmene peňazí SK-EUR a späť (všelijaké devízové zákony, kto môže meniť, koľko a tak). Ak by to mohlo pomôcť, samojediný zamestnancokonateľospoločník je devízový občan z Rakúska. A teraz čarujte poradcovia moji! Alebo to mám rovno zabaliť a ísť na seba podať trestné oznámenie za nedodržanie všetkých možných učtovno-devízovo-daňových zákonov našich na nebesiach. ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lucy je offline (nepripojený) Lucy

    Lucy
    Moja, to prosím ťa o čom si písala??? Viem, žiadny komentár. A na akom školení si bola?

    petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

    :-) petra:-)
    luebchenko, Tvoj príspevok je taký optimistický, že Ti musím napísať. Na tých -270 000,- Sk by som dala príjmový blok - krátkodobá pôžička od spoločníka, a čo sa týka tých + 9 200,- Eur oznámim mu, že ich tam má a čo spraví jeho vec! (Možno si zabudol niekoľkokrát vyplatiť diety, keď bol na ZSC)

    luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

    žena - čo viac povedať treba :) ...viac luebchenko
    petra:-)
    luebchenko, Tvoj príspevok je taký optimistický, že Ti musím napísať. Na tých -270 000,- Sk by som dala príjmový blok - krátkodobá pôžička od spoločníka, a čo sa týka tých + 9 200,- Eur oznámim mu, že ich tam má a čo spraví jeho vec! (Možno si zabudol niekoľkokrát vyplatiť diety, keď bol na ZSC)
    Všetky diéty som mu poplatila, len som odmietla zaúčtovať 2x týždňovú "SC" počas letných prázdnin bez akýchkoľvek dokladov . Tá pôžička to by šlo, šak si na druhej strane hojne čerpal také neidtentifikovateľné platby že som mu ich bachla na 355, aspoň by sa vyrovnalo . A keď ho teda budem smerovať na SC počas tohto roka (veď už aj cestuje ) tak, aby tam do kasy nič nevkladal, bude to všetko OK ? Ani do basy nemusím ? už som sa tešila, že si na trovy daňových poplatníkov čoška povegetím. Fakt, kak prósto. To som z toho školenia u Ing. Kováčikovej na DPH tak zblbla :p

    petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

    :-) petra:-)
    Luebchenko, to je jasné, keď si po DPH. Ja chodím na Ing. Jablonkovú a po tom školení mám tiež paniku.

    Bordel v kase - ako upratať?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.