Zavrieť

Porady

Účtovanie zákazníckych kariet v lekárni

Dobrý deň,

má niekto skúsenosti s účtovaním týchto zákazníckych kariet?
Chceme zaviesť zákaznícke karty v lekárni, na ktoré sa budú zapisovať body za nákup. Moja šéfka chce, že tieto body sa nebudú vymieňať za tovar, ale že na konci roka, alebo za určité obdobie im za body vyplatí peniaze.
Ako to budem účtovať ?
Vie niekto poradiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ..MARIA je offline (nepripojený) ..MARIA

    ..MARIA
    Prajem pekný deň, mám ten istý problem a prave som rozmýšlala, ako to budem učtovať. Spoločne budeme čakať ,kým nám niekto poradí.
    Dúfam, že sa najdú dobré duše. Dakujem

    ..MARIA je offline (nepripojený) ..MARIA

    ..MARIA
    Prajem pekný den a vraciam sa k teme zakazníckzch kariet. Prosím Vás vie mi niekto poradiť, ako mám účtovať zľavu na základe použitia zákaznických kariet v lekárni. Napr. Zákaznik za každých 100,- Sk dostane 1 bod a pri daľšom nakúpe ked ma nazbierané body zaplatí, o 100 sk menej. Čiže v pokladni mi chýba 100,- Sk. Môžem túto vernostnú zľavu zúčtovať do nákladov? Dakujem

    Daduľa je offline (nepripojený) Daduľa

    Daduľa
    Ja myslím, že múže zúčtovať do nákaldov vernostnú zľavu. Máme podobný systém bonusove karty, po nazbieraní určitého počtu bodov, si môže zákazník vybrať niektorý z bonusových tovarov. Bonusový tovar nakúpený ide do nákladov firmy, takže prečo by nemohlo ísť tak isto aj peňažné plnenie??

    ..MARIA je offline (nepripojený) ..MARIA

    ..MARIA
    Ďakujem pekne za odpoveď, aj mne to tak vychadza, len som ešte chcela počuť názor druhého.

    bacak je offline (nepripojený) bacak

    bacak
    Princip ZK: zakaznikovi sa za kazdy nakup pripocita na ZK urcity pocet bodov, za ktore si potom moze nakupit nejaky tovar v pomere 1bod=1SK
    moj sposob uctovania je takyto
    na konci mesiaca mi program vyhodi kolko korun si zakaznici "usporili"
    nauctujem to ako
    568/325
    pri mesacnej uzavierke mam trzbu rozdelenu na hotovost a platbu ZK, celu trzbu zauctujem klasicky na 211 a tu platbu ZK zauctujem ako
    325/211
    neviem ci to je spravne, tento mesiac som to robil prvy krat
    Naposledy upravil bacak : 05.08.08 at 05:10

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Je to síce trošku mimo témy - čo sa týka miesta, ale podstata je tá istá, snáď pomôže.

    Mám takúto zákaznícku kartu v kvetinárstve, kde mi na ňu zapisujú nákupy. Karta má 10 riadkov, keď sa zaplní, vypočítajú priemernú cenu nákupu a pri najbližšom nákupe mi túto sumu odpočítajú z ceny tovaru, de facto mi dávajú dodatočnú zľavu 10%. Vzhľadom k tomu, že predaj ide cez ERP, tržba je zaúčtovaná v skutočnej predajnej cene - teda nižšej o dodatočnú zľavu.
    bacak Pozri príspevok
    Princip ZK: zakaznikovi sa za kazdy nakup pripocita na ZK urcity pocet bodov, za ktore si potom moze nakupit nejaky tovar v pomere 1bod=1SK
    moj sposob uctovania je takyto
    na konci mesiaca mi program vyhodi kolko korun si zakaznici "usporili"
    nauctujem to ako
    568/325
    pri mesacnej uzavierke mam trzbu rozdelenu na hotovost a platbu ZK, celu trzbu zauctujem klasicky na 211 a tu platbu ZK zauctujem ako
    325/211
    neviem ci to je spravne, tento mesiac som to robil prvy krat
    My máme obdobný problém s účtovaním vernostných kariet . Vie niekto poradiť ako správne postupovať?
    Dávame zákazníkovi 1 bod za každých 100,- Sk nákupu. Tento bod si vyčerpá zákazník v priebehu roka. 1 bod má hodnotu 1,- Sk. Pri nákupe tovaru zaplatí vernostnými bodmi.

    Účtovanie zákazníckych kariet v lekárni

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.