Zavrieť

Porady

vymáhanie dlhu

Zdravím,
potreboval by som poradiť ohľadom postupu pri vymáhaní pôžičky.
Požičal som peniaze známemu ešte v roku 2005 na 2 mesiace. Z dlžnej čiastky mi vrátil pár drobných a to už veľmi dávno.Poslal som mu aj pár výziev na vyrovnanie dlhu, bez odozvy.Mám aj podpísaný papier o pôžičke u notára. Ako mám postupovať?
Budem veľmi povďačný za akúkoľvek radu.
Ešte raz ďakujem.
Naposledy upravil jazzman : 31.07.07 at 10:23 Dôvod: zle zaradená téma
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    janka.janka je offline (nepripojený) janka.janka

    janka.janka
    asi platobny prikaz na sud by som dala.. to by mal byt rychly proces.. a potom uvidis.. snad znamy zaplati.. a ked nie tak ostava exekucia.. mozno niekto Ti poradi nieco lepsie, ale ja by som asi tak nejak na to sla ked sa s nim neda dohodnut..

    maaten je offline (nepripojený) maaten

    maaten
    Co sa tyka premlcacej doby, ta je 3 roky (napr. v pripade zmluvy o pozicke podla § 657 Obcianskeho zakonnika). Avsak akykolvek pravny ukon ju opat predlzi.
    Dufam, ze podpisy na zmluve mas overene u notara, inak moze dlznik namietnut, ze podpis nie je jeho atd., a zbytocne sa cela vec natiahne a predrazi o znalecky posudok na overenie pravosti podpisu atd.

    Alebo, ak sa pod podpisanym papierom o pozicke u notara rozumie notarska zapisnica, tak to je priamo exekucny titul a na zaklade neho moze exekutor konat. Ak nie je, tak moze konat az na zaklade pravoplatneho rozsudku sudu a navrhu na exekuciu a poverenia sudu na vykonanie exekucie.

    Drzim palce.

    jazzman je offline (nepripojený) jazzman

    jazzman
    Je to len zmluva o pôžičke ale podpísaná a overená u notára.

    Veľmi pekne ďakujem.

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    Pri podávaní na súd by bolo dobré pripojiť aj kópie výziev, ktoré Ste zasielali spolu s dokladom o zaslaní /podací lístok/ . Najlepšia by bola podpísaná doručenka.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.