Zavrieť

Porady

Hlásenie

Dobrý den dlho som sa neozvala. Mám otázku dosla som z dovolenky a este nestiham myslieť. Ako často sa podáva hlásenie?
Usporiadat
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Aké hlásenie ? Si v téme PÚ - nič súvisiace ma nenapadá...
... možno myslíš štvrťročný Prehľad o zrazených a odvedených preddavkov
0 0
mertinkova mertinkova

mertinkova je offline (nepripojený) mertinkova

pardon myslela som Hlásenie o vyúčtovaní dane a o úhrne príjmov zo závislej činnosti znížených o sumy podľa § 5 ods. 8 zákona ......
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

mertinkova Pozri príspevok
pardon myslela som Hlásenie o vyúčtovaní dane a o úhrne príjmov zo závislej činnosti znížených o sumy podľa § 5 ods. 8 zákona ......
Tak toto sa posiela raz do roka do 31.3. Ale to potom treba zaradiť otázku do miezd
0 0
atka4 atka4

atka4 je offline (nepripojený) atka4

mertinkova Pozri príspevok
Dobrý den dlho som sa neozvala. Mám otázku dosla som z dovolenky a este nestiham myslieť. Ako často sa podáva hlásenie?
Ak máš na mysli
Hlásenie o vyúčtovaní dane a o úhrne príjmov FO zo záv.č............tak to sa podáva 1 x ročne k 31.03. po skončení bežného roka.

Zrejme máš na mysli Prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň, dani vyberanej podľa § 43 zákona č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov (ďalej len "zákon") z vyplatených príjmov zo závislej činnosti a o daňovom bonuse (§ 33 zákona) za uplynulý kalendárny štvrťrok

ktorý,
je podľa § 39 ods. 9 písm. a) zákona povinný predkladať zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane miestne príslušnému daňovému úradu do konca kalendárneho mesiaca nasledujúceho po uplynutí kalendárneho štvrťroka podľa § 49 ods. 2 zákona.(t.j. za 2.q.2007 do 31.07.2007, t.j. DNES)
0 0
Mikolajova Mikolajova

Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

Nie náhodou do 30.07.2007? Opravujem sa, predsa len do 31.07.2007 podľa aktuálnej zmeny v zákone.
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

mertinkova Pozri príspevok
Dobrý den dlho som sa neozvala. Mám otázku dosla som z dovolenky a este nestiham myslieť. Ako často sa podáva hlásenie?
Vyvsetli presne o čo saTi jedná.
0 0
mertinkova mertinkova

mertinkova je offline (nepripojený) mertinkova

čiže este raz Hlásenie o vyúčtovnaní dane a o úhrne príjmov zo závislej činnosti znížených o sumy podľa § 5 ods. 8 zákona č. 595/2003 Z.z. o dani z príjmov, o zrazených preddavkoch na daň a o daňovom bonuse. Toto sa podava za kal. rok prhľad alebo oznámenie štvrťročne, že?
0 0
Stina Stina

Stina je offline (nepripojený) Stina

Hlásenie sa podáva do 31.03. príslušného roka, nasledujúceho po zúčtovaní .
Prehľad sa podáva štvrťročne.
0 0
atka4 atka4

atka4 je offline (nepripojený) atka4

[quote=mertinkova;505882]čiže este raz Hlásenie o vyúčtovnaní dane a o úhrne príjmov zo závislej činnosti znížených o sumy podľa § 5 ods. 8 zákona č. 595/2003 Z.z. o dani z príjmov, o zrazených preddavkoch na daň a o daňovom bonuse. Toto sa podava za kal. rok do 31.03. nasledujúceho roka, prehľad alebo oznámenie štvrťročne, že? PRESNE TAK
Príjemné prebudenie po dovolenke , máš dnes asi čo robiť, tak veľa zdaru.
0 0
mertinkova mertinkova

mertinkova je offline (nepripojený) mertinkova

Dakujem este mám jednu otazku p. Mikolajová - poraďák, sa opravovala v dátume hovorila o hlásení, ak ano kde si možem načítať niečo o tej zmene?
0 0
mertinkova mertinkova

mertinkova je offline (nepripojený) mertinkova

ďakujem krásne za pomoc, este ak môžem, pani Mikolajová - poďák sa opravovala v dátume, myslela že ak som nepodala prehľad že ho môžem podať ešte aj dnes bez "finančného pozdravu" z daňového úradu? Ak sa menil zákon kde si to môžem načítať ? dakujem
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Zákon o dani z príjmov
§ 49
Lehoty na podávanie daňového priznania, prehľadu a hlásenia

.....
(2) Daňové priznanie alebo hlásenie sa podáva do troch kalendárnych mesiacov po uplynutí zdaňovacieho obdobia, ak tento zákon neustanovuje inak; prehľad sa podáva <STRIKE>do 30 dní</STRIKE> do konca kalendárneho mesiaca nasledujúceho po uplynutí kalendárneho štvrťroka. V lehote na podanie daňového priznania je daňovník povinný daň aj zaplatiť.

Uvedené zeleným platí od 1.1.2007, takže nejaká super aktuálna zmena to nie je .
0 0
Mikolajova Mikolajova

Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

atka4 Pozri príspevok
Ak máš na mysli
Hlásenie o vyúčtovaní dane a o úhrne príjmov FO zo záv.č............tak to sa podáva 1 x ročne k 31.03. po skončení bežného roka.

Zrejme máš na mysli Prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň, dani vyberanej podľa § 43 zákona č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov (ďalej len "zákon") z vyplatených príjmov zo závislej činnosti a o daňovom bonuse (§ 33 zákona) za uplynulý kalendárny štvrťrok

ktorý,
je podľa § 39 ods. 9 písm. a) zákona povinný predkladať zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane miestne príslušnému daňovému úradu do konca kalendárneho mesiaca nasledujúceho po uplynutí kalendárneho štvrťroka podľa § 49 ods. 2 zákona.(t.j. za 2.q.2007 do 31.07.2007, t.j. DNES)
Ak si klikneš v tomto príspevku na zákon 595/2003 Z.z. novelizovaný od 01.01.2007 a pohľadáš poragraf 49 odst.2 zákona tam je uvedená tá zmena.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
mikolajova myslela prehľad o zraz. a odv. ...., ten sa podáva do konca mesiaca nasledujúcho po štvrťroku, teda za 2. Q podávame do 31.07.2007. Predtým sa podával do 30 dní po ukončení štvrťroka.
0 0
atka4 atka4

atka4 je offline (nepripojený) atka4

mertinkova Pozri príspevok
Dakujem este mám jednu otazku p. Mikolajová - poraďák, sa opravovala v dátume hovorila o hlásení, ak ano kde si možem načítať niečo o tej zmene?
Zákon o dani z príjmov 595/2003 z.z. od 1.1.2007
§ 39
Povinnosti zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane

(9) Zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) je povinný predkladať miestne príslušnému správcovi dane v lehote podľa § 49

a) prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň a dani vyberanej podľa § 43 z príjmov zo závislej činnosti, ktoré zamestnancom vyplatil, a o daňovom bonuse za uplynulý kalendárny štvrťrok (ďalej len prehľad ),
b) hlásenie o vyúčtovaní dane a o úhrne príjmov zo závislej činnosti znížených o sumy podľa § 5 ods. 8 ao daňovom bonuse (ďalej len hlásenie ), poskytnutých jednotlivým zamestnancom bez ohľadu na to, či ide o peňažné alebo nepeňažné plnenie za uplynulé zdaňovacie obdobie, a o zrazených preddavkoch na daň; hlásenie obsahuje aj meno, priezvisko, adresu trvalého pobytu osoby, ktorej bol príjem poskytnutý, jej rodné číslo, výšku zrazeného preddavku na daň, sumu priznaného a vyplateného daňového bonusu, zrazenú daň a základ dane, ak nejde o osoby, na ktoré sa vzťahujú osobitné spôsoby vykazovania údajov podľa osobitného predpisu.132)

(10) Prehľad a hlásenie podľa odseku 9 sa predkladá na tlačive, ktorého vzor určí ministerstvo
(11) Prehľad a hlásenie podľa odseku 9 nie je povinný podať len ten zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane122) alebo zahraničným platiteľom dane podľa § 48, ktorý v príslušnom období nevyplácal príjmy zo závislej činnosti.

§ 49 (výťah)
Lehoty na podávanie daňového priznania, prehľadu a hlásenia
Na začiatok

(1) Daňové priznanie (§ 32 a41), prehľad [§ 39 ods. 9 písm. a)] alebo hlásenie [§ 39 ods. 9 písm. b)] podáva daňovník miestne príslušnému správcovi dane.

(2) Daňové priznanie alebo hlásenie sa podáva do troch kalendárnych mesiacov po uplynutí zdaňovacieho obdobia, ak tento zákon neustanovuje inak; prehľad sa podáva <STRIKE>do 30 dní</STRIKE> do konca kalendárneho mesiaca nasledujúceho po uplynutí kalendárneho štvrťroka. V lehote na podanie daňového priznania je daňovník povinný daň aj zaplatiť.

0 0
mertinkova mertinkova

mertinkova je offline (nepripojený) mertinkova

Dakujem este mám otázku aký je rozdiel medzi prehľadom a oznámením
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

akým oznámením ?
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Akým oznámením? Prehľad sa podáva za kalendárny štvrťrok a hlásenie za kalendárny rok a je to sumár prehľadov.
0 0
atka4 atka4

atka4 je offline (nepripojený) atka4

mertinkova Pozri príspevok
Dakujem este mám otázku aký je rozdiel medzi prehľadom a oznámením
Aké oznámenie máš na mysli?

Vypichla som celé znenia daň. zákona, kt. sa týkajú oznamovacích povinností zo ZČ voči DÚ, žiadne oznámenia sa tu nespomínajú, neviem, čo máš na mysli.
Treba pozorne čítať.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Oznámenie zrejme o zrážkovej dani....to sa od 1.1.07 nepodáva.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať