Zavrieť

Porady

Neplatene volno cez skusobnu dobu

Ahoj personalisti,
potrebujem poradit, nakolko personalistika nie je mojou silnou strankou. Moze sa zamestnanec so zamestnavatelom dohodnut pocas skusobnej doby na neplatenom volne z dovodu pripravy na statne skusky ? Co ak pocas tejto dohodnutej doby neplateneho volna skonci zamestnancovi skusobna doba ? Alebo sa pocas neplateneho volna skusobna doba predlzuje resp. posuva po ukonceni neplateneho volna ?

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Môžu sa dohodnúť. Je to prekážka na strane ZCa, tak sa skúšobná doba o toto neplatené voľno predlžuje.

    victoria je offline (nepripojený) victoria

    victoria
    Este predsa len prosim o kontrolu ci rozmyslam spravne. Pokial zamestnancovi konci skusobna lehota 24.8.2007 a od 1.8.2007 nastupi na neplatene volno ktore bude trvat do 4.9.2007, po navrate mu pokracuje skusobna doba v trvani neuplynutych 24 dni t.j. do 28.9.2007 alebo mu pokracuje skusobna lehota v trvani vybrateho nahradneho volna t.j. 34 dni teda do 7.10.2007 ?

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Už nechápem tvoj výpočet, ale je to jednoduché:

    dni neplateného voľna = dni o ktoré sa predlžuje skúšobná doba.

    Ka-Be je offline (nepripojený) Ka-Be

    Ka-Be
    Dobrý deň,
    platí to isté, že skúšobná doba sa predlžuje, ak som si počas nej čerpala dovolenku a mala som jednodňové ošetrenie u lekára?
    ďakujem

    gogina je offline (nepripojený) gogina

    gogina
    Neplatené voľno je jedna vec, a druhá vec, či zamestnávateľ bude odvádzať odvody z minimálnej mzdy? Alebo zamestnanca odhlási so SP a potom prihlási. Z mojej bohatej skúsenosti, zamestnávateľ nechce platiť odovody za zamestnanca z min.mzdy, ked pre neho nič nevyprodukoval. Radšej ho odhlási, natrvalo, alebo mu to zrazí, to čo zaňho zaplatil. Mám klienta, ktorý to takto spravil, že zamestnancovi poskytol neplatené voľno, odvody išli z minimálnej mzdy, a keď nastúpil, zrazil mu všetko do koruny, to čo zaň zaplatil.
    S neplateným voľnom je to komplikované.

    Neplatene volno cez skusobnu dobu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.