Zavrieť

Porady

Ako viesť účtovníctvo

Ahojte,

Mám trošku problém. Neviem sa rozhodnúť ako viesť účtovníctvo. Začínam podnikať a neviem či si mám zaobstarať software na vedenie účtovníctva alebo to viesť nejakým iným spôsobom. Účtovať viem to nie je žiaden problém.
Rozmýšlaľ som nad kúpov software ale je to príliš drahé a nechcem si dať demoverzie, ktoré majú obmedzenia. Ešte rozmýšľam nad podvojným alebo jednoduchým (len živnosť).
Poraďte mi niečo vhodné.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    plavčík je offline (nepripojený) plavčík

    človek s dušou plavčík
    Ak si len živnosť a budeš mať málo pohybov počas roku, skús si stiahnuť OBERON-je to síce s dákym obmedzením , ale môj známy živnostník - JU/ takto robí už roky a je spokojný.

    Cez soft je to rozhodne ľahšie i keď sa JU dá robiť aj ručne či cez Excel

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    White Dog Pozri príspevok
    Ahojte,

    Mám trošku problém. Neviem sa rozhodnúť ako viesť účtovníctvo. Začínam podnikať a neviem či si mám zaobstarať software na vedenie účtovníctva alebo to viesť nejakým iným spôsobom. Účtovať viem to nie je žiaden problém.
    Rozmýšlaľ som nad kúpov software ale je to príliš drahé a nechcem si dať demoverzie, ktoré majú obmedzenia. Ešte rozmýšľam nad podvojným alebo jednoduchým (len živnosť).
    Poraďte mi niečo vhodné.
    Z môjho pohľadu určite viesť účtovníctvo pomocou softwearu. Myslím si, že napr. také MRP alebo Proluč len pre JÚ nie sú cenovo až tak veľmi náročné, ak chceš podnikať.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Klikni tu:
    http://www.porada.sk/t36345-element.html

    Vyskúšala som ho, je jednoduchý, zrozumiteľný, pracuje presne, kedykoľkovek sa dá čokoľvek opraviť počas roka, je možnosť zrušiť ročnú uzávierku - opraviť - a urobiť uzávierku znova. Odporúčam.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    MRP teraz ponúka zadarmo "DROBNÝ PODNIKATEĽ"(JU) alebo "MALÁ FIRMA"(PU).
    V JU v peň. denníku môžeš spracovať 550 zápisov, vystaviť 100 faktúr a 100 objednávok. V sklade zaevidovať 200 sklad. kariet a 550 pohybov. Výškou obratu nie si obmedzená.
    Podobne v PU.
    V programe Mzdy môžeš vystaviť 20 miezd.
    http://www.mrp.sk/

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    Aj firma KROS ponúka JU zdarma, ak obraty nepresiahnu 200.000,- Skk.
    Program sa volá ALFA.
    Naposledy upravil JAJA11 : 01.08.07 at 08:04 Dôvod: Doplnenie

    rastom je offline (nepripojený) rastom

    rastom
    1. sa rozhoduješ či jednoduché, alebo podvojné? pri SZCO? .. no nechápem... hm
    2. Nie je pravda, že SW majú obmedzenia funkcií. Väčšina majú plné funkcie a obmedzenie majú len na počet záznamov.
    3. Ak nechceš kupovať SW, čo takto tabulka v excely? jednoduché a prehľadné a zúčtuješ aj to, čo sa v SW dá ťažšie.
    Len sa v tom treba trochu vyznať.
    Ak začínaš a nechceš veľa investovať a "vieš účtovať"
    odporúčam excel

    Ako viesť účtovníctvo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.