Zavrieť

Porady

Myto v CR

Prosim poradte ako uctovat v JU:
vratna kaucia ya jednotku premid 1.550 Kč
predplatne mytneho 4.7.07/ 3.000 Kč
predplatne mytneho 16.7.07/ 2.000 Kč
stav predplat.mytn. 16.7.07/ 1.000 Kč
a aké kurzy pouzit pri uctovani.
dakujem moc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mandula je offline (nepripojený) mandula

    mandula
    Ja by som to zaúčtovala takto: vratná kaucia za premid - prevádzková réžia, výdavok prepočítaný kurzom NBS platným v deň zloženia kaucie. V prípade vrátenia premid jednotky, buď príjem ovplyvňujúci základ dane, alebo storno výdavku. Predplatné mýtneho taktiež do prevádzkovej réžie. Všetko kurzom NBS platným v deň úhrady. A o zostatku na premide by som neúčtovala vôbec, takisto ako neúčtujeme o zostatku PHM v nádrži auta po natankovaní alebo o zostatku kreditu na karte telefónu po dobití. Zostatok na premide by vstúpil do účtovníctva v prípade vrátenia premid jednotky, keď podľa mojich vedomostí vrátia nespotrebovanú hodnotu mýtneho. To by som znovu zaúčtovala do príjmu ovplyv.zákl.dane. O premid jednotkách by som viedla nejakú evidenciu - komu, kedy, na ktoré vozidlo bolo vydané.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.