Zavrieť

Porady

Strata poštovej poukážky, spotreba PHM

Ahojte poraďáci,

- vie mi niekto z Vás poradiť, ako treba postupovať v prípade straty poštovej poukážky o úhrade do zdravotnej poisťovne? Musím si toto potvrdenie vyžiadať na pošte alebo sa to dá aj nejakým iným spôsobom (napr. mám zaplatených pred stratou 3 mesiace, po strate som riadne platila, teda vyplýva z toho, že aj keď nemám poštovú poukážku, uhradila som to a môžem to teda zaúčtovať - ale čo je potom podkladom pre účtovanie?)

- v technickom preukaze od os. auta mám uvedenú iba jednu spotrebu (žiadne rozpisovanie mesto, mimo mesta), teda pri výpočtoch spotreby použijem iba túto alebo je potrebné to nejako prepočítavať? V knihe jázd teda rozpisujem iba tam a späť bez km v meste?

Veľmi pekne ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    mary1 Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci,

    - vie mi niekto z Vás poradiť, ako treba postupovať v prípade straty poštovej poukážky o úhrade do zdravotnej poisťovne? Musím si toto potvrdenie vyžiadať na pošte alebo sa to dá aj nejakým iným spôsobom (napr. mám zaplatených pred stratou 3 mesiace, po strate som riadne platila, teda vyplýva z toho, že aj keď nemám poštovú poukážku, uhradila som to a môžem to teda zaúčtovať - ale čo je potom podkladom pre účtovanie?) Skúsil by som to na pošte, aby som mal podklad na zaúčtovanie. Keď tam nepochodím, tak v poisťovni.

    - v technickom preukaze od os. auta mám uvedenú iba jednu spotrebu (žiadne rozpisovanie mesto, mimo mesta), teda pri výpočtoch spotreby použijem iba túto alebo je potrebné to nejako prepočítavať? V knihe jázd teda rozpisujem iba tam a späť bez km v meste? Áno

    Veľmi pekne ďakujem.
    ........................

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    mary1 Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci,

    - vie mi niekto z Vás poradiť, ako treba postupovať v prípade straty poštovej poukážky o úhrade do zdravotnej poisťovne? Musím si toto potvrdenie vyžiadať na pošte alebo sa to dá aj nejakým iným spôsobom (napr. mám zaplatených pred stratou 3 mesiace, po strate som riadne platila, teda vyplýva z toho, že aj keď nemám poštovú poukážku, uhradila som to a môžem to teda zaúčtovať - ale čo je potom podkladom pre účtovanie?)


    Veľmi pekne ďakujem.

    Bez problémov ti potvrdenie o úhrade poskytnú v poisťovni. Ja som na základe potvrdenia z poisťovne účtovala do daň.uznaných výdavkov.
    Naposledy upravil renča1 : 04.08.07 at 10:07

    Strata poštovej poukážky, spotreba PHM

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.