Zavrieť

Porady

Obmedzená kapacita mzdového softu, vyšší stav zamestancov - riešenie

Firma má momentálne 60 zamestnancov. Kapacita mzdového softu je 110 ľudí. V mesiaci júl sa prechodne zvýšil stav zamestnancov o 150 ľudí. Majiteľ spoločnosti odmieta investovať do rozšírenia mzdového softu.
Je možné, že za mesiac júl urobím mzdy mojím stálym 60 zamestnancom, mzdy pre ďalších prechodných 150 ľudí urobím ručne a mzdy vyplatím.
Ale vyúčtujem /cez výkazy a odvody/ najskôr v jednom mesiaci 50 ľudí, v ďalšom mesiaci 50 ľudí a v ďalšom mesiaci posledných 50 ľudí.
Tým ušetrí firma na investícii do mzdového softu, zamestnanci za mesiac júl dostanú vyplatené všetky mzdy, odvody odvediem /postupne/,
len s tým postupným ľudovo povedané "nahádzaním do PC" som si nie istá.
Dúfam, že je problém zadaný zrozumiteľne.l Ďakujem za reakcie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kačenka je offline (nepripojený) kačenka

    kačenka
    ale vlastne aj zmluvy im musíš v tom prípade urobiť po jednotlivých mesiacoch a aj do poisťovne ich prihlásiť - ako im budeš vyplácat 50,50,50

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    Ja by som to nerobila, lebo si s tým určite skomplikuješ život. Radím Ti prehovoriť šéfa, že je to nutné.

    Skalka je offline (nepripojený) Skalka

    Skalka
    Naozaj týmto porušíš zákon a spýtam sa: keď urobíš výplaty ručne do tlačiva a vypočítaš k tomu odovdy a všetky náležitosti, čo ti bráni aby si aj výkazy podala správne ? Ak je ten nárast zamestnancov naozaj len jednorázový tak v tom nevidím žiaden problém. Nikde nie je napísané, že výplaty musíš robiť len na počítači.

    Hansa je offline (nepripojený) Hansa

    Hansa
    Vysvetlím:
    -rozšírenie softu by stálo cca 42000,-.
    Je pravdou, že môj šéf je skúpy na peniaze. Pravdou je aj to, že som v práci pre tých 60 ľudí úplne sama. Som tu vlastne na všetky administratívne práce /okrem podvojného účtovníctva/.

    Hľadala som vhodné riešenie, ako spraviť tých 150 miezd naviac. Jednoznačne ich musím "pustiť" cez PC, lebo posielame výkazy aj elektronicky.

    Tento zvýšený stav nastal u nás jednou objednávkou od 23.-31.7., týmto sa nám navýšil stav zamestnancov. Kontrakt na ďalšie obdobie od 01.08. na dobu neurčitú stále nie je podpísaný a už vidím ako to dopadne. Firmy sa nedohodnú napr. na cene a zamestnanci zostanú oklamaní.

    Hansa je offline (nepripojený) Hansa

    Hansa
    Presne tak, cena je konečná po rokovaní s dodávateľom softu.
    A ja či to budem robiť ručne, alebo na tri-krát nemám z toho nič. Majiteľ sa mi radšej vyhýba, len aby nepadli slová o peniazoch navyše.
    U nás to máme riešené takto: majiteľ je menovaný do verejnej funkcie, ktorú by mal vlastne plniť 20 hodín denne /môj názor/.
    Vo firme urobil konateľom jedného zamestnanca s vysokoškolským titulom /je to jeho sused/, ktorý to vzal len pre peniaz /môj názor/.
    Čiže ja keď tie mzdy spravím, vyhotovím k nim sprievodný list, v ktorom celý tento ich "kontrakt" spoznámkujem a dám to podpísať konateľovi. Aby mi v budúcnosti neodtajili, že o ničom nevedeli. Lebo u nás to tak chodí.

    Robina je offline (nepripojený) Robina

    niekedy ani sama neviem Robina
    No veď to je nemysliteľ né, aby si to robila ručne. Ja by som s tou firmou hneď skončila, pretože ten spôsob podnikania neveští nič dobré. A v konečnom dôsledku len ty budeš zastihnuteľná a zrejme aj zodpovedná za všetku agendu. Alebo to máš dobre zaplatené? Aj v SP je to už prísnejšie ako bolo a čo keď budú chcieť ľudia nejaké potvrdenia? To si dobre rozmysli.

    Hansa je offline (nepripojený) Hansa

    Hansa
    Robina Pozri príspevok
    No veď to je nemysliteľ né, aby si to robila ručne. Ja by som s tou firmou hneď skončila, pretože ten spôsob podnikania neveští nič dobré. A v konečnom dôsledku len ty budeš zastihnuteľná a zrejme aj zodpovedná za všetku agendu. Alebo to máš dobre zaplatené? Aj v SP je to už prísnejšie ako bolo a čo keď budú chcieť ľudia nejaké potvrdenia? To si dobre rozmysli.
    - presne ako píšeš. Situáciu necham zatiaľ tak, beriem dva dni dovolenku, v pondelok uvidím, ako sa to vyvinie. Myslím tým moju požiadavku na rozšírenie softu.
    A podľa toho ako sa to tu vyvíja, vyvíjam ja snahu zmeniť zamestnávateľa.

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Treba rozmýšľať aj o tom, že tým ľuďom bude treba vystaviť aj potvrdenia o zdaniteľnej mzde, budú musieť byť uvedení v ročnom hlásení, to tiež bude treba potom dorábať ručne.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.