Zavrieť

Porady

krádež - vysporiadanie škody

Ahojte,
zmizol nám zo skladu tovar a vyšetrovaním za zistilo, že to bol zamestnanec zamestnaný na dohodu o vykonaní práce. Potrebovala by som s ním spísať dohodu o tom, že výplatou, ktorú mu teraz máme vyplatiť nám vráti aspoń časť dlžnej sumy za ukradnutý tovar. Možem niečo takéto vôbec urobiť? Alebo ako to mám riešiť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Dohodou so zamestnancom môžeš urobiť čokoľvek - napr. Dohoda o uznaní záväzku a dohoda - súhlas so zrážkou zo mzdy.
    Ale jednostranné, ak s tým zamestnanec nebude súhlasiť, nemôžeš nič.
    Jedine mu to dokázať a obrátiť sa na súd.

    mzdypd je offline (nepripojený) mzdypd

    mzdypd
    Neviem kde môžem zadať moju otázku, či ju tu niekto nájde, ale prosím Vás pomôžte mi.
    Nášmu zamestnancovi zo služobného vozidla počas pracovnej doby ukradli peňaženku. V peňaženke mal bločky z ERP o nákupe PHL do služobného vozidla za mesiac august 2007. Naši zamestnanci začiatkom mesiaca vyberú preddavok na nákup PHL a koncom mesiaca sa preddavok vráti, keď sa vyúčtuje spotreba PHL. Nákup PHL do nádrže auta na čerpacej stanici zaúčtujeme priamo na účet 501 AU. Krádež bola hlásená na polícii a máme od nich záznam o krádeži. Zamestnanec má vedenú knihu najazdených kilometrov. Môžeme zaúčtovať spotrebu na základe spotreby uvedenej v tech.preukáze a knihy najazdených kilometrov. Alebo ako? Ako účtovať krádež, keď od polície budeme mať asi vyjadrenie, že "prípad uzatvára, lebo páchateľ je neznámy". Čo s DPH? Bude to daňový výdavok? Som celkom bezradná.

    krádež - vysporiadanie škody

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.