Zavrieť

Porady

vypočet dochodku

Prosím mohol by mi tu niekto stručne a jasne napísať podľa čoho sa ráta dôchodok? Zaujímalo by ma akú úlohu tu zohráva dochodkové poistenie a výška poistného! ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    Pohar Pozri príspevok
    Prosím mohol by mi tu niekto stručne a jasne napísať podľa čoho sa ráta dôchodok? Zaujímalo by ma akú úlohu tu zohráva dochodkové poistenie a výška poistného! ďakujem
    Výška uhradeného dôchodkového poistenia má vplyv na POMB (priemerný osobný mzdový bod)...

    Ale pozri si aj toto:

    http://www.porada.sk/t30989-p2-vypocet-dochodku.html

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Daj do vyhladávača : Výpočet dôchodku a zobrazí sa Ti niekoľko príspevkov
    na túto tému

    ayya je offline (nepripojený) ayya

    ayya
    neviem, ci je to este aktualne, ale nasla som na stranke socialnej poistovne takuto kalkulacku na priblizny vypocet dochodku (neviem, odkedy ju tam maju)

    je tam pekne vidiet co vsetko na vysku dochodku vplyva a da sa aj priblizne vypocitat nielen normalny ale aj predcasny dochodok

    podla slov ministerky sa este do konca roka da ist do predcasneho dochodku skor ako dva roky pred dovrsenim dochodkoveho veku, chysta sa v tom zmena .... a od 1.7.2007 je vyska zivotneho minima 5130 Sk podla 291/2007 zz

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.