Zavrieť

Porady

žiadosť a sprievodný list

Ahojte.Mám na Vás všetkých otázočku.Hľadám s prácu a veľakrát v inzerátoch čítam" životopis spolu so sprievodným listom posielajte...". Viete mi napísať,akú formu a čo má taký sprievodný list obsahovať.
Vopred vrelá vďaka všetkým
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    renataj Pozri príspevok
    Ahojte.Mám na Vás všetkých otázočku.Hľadám s prácu a veľakrát v inzerátoch čítam" životopis spolu so sprievodným listom posielajte...". Viete mi napísať,akú formu a čo má taký sprievodný list obsahovať.
    Vopred vrelá vďaka všetkým
    Myslím, že sa jedná o motivačný list. Na stránke www.profesia.sk nájdeš vzor životopisu aj motivačného listu.

    -------
    Veronika

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Doplním Veroniku – ešte súhlas so spracovaním údajov.
    Pozor ak ideš na VK do štátnej správy! Tam to musí byť presne, podľa zákona.
    Sprievodný list slúži na to, aby si v ňom uviedla všetky prílohy, ktoré zasielaš - napr.
    - Životopis
    - motivačný list
    - súhlas so spracovaním údajov
    - doklad o vzdelaní
    - výpis z reg. trestov
    - a iné, podľa toho, čo požadujú
    (moja dcéra priložila namiesto výpisu z registra trestov odpis z registra - mala smolu, nesplnila požiadavky).

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    renataj Pozri príspevok
    Ahojte.Mám na Vás všetkých otázočku.Hľadám s prácu a veľakrát v inzerátoch čítam" životopis spolu so sprievodným listom posielajte...". Viete mi napísať,akú formu a čo má taký sprievodný list obsahovať.
    Vopred vrelá vďaka všetkým
    Sprievodný list v tomto prípade bude žiadosť o prijatie do zamestnania. K nemu ako prílohy treba pripojiť životopis, doklad o najvyššom dosiahnutom vzdelaní... atď.

    anklar je offline (nepripojený) anklar

    Anklar anklar
    Samozrejme, treba súhlasiť so všetkými odpoveďami, lebo všetky sú jednotlivo správne. Predsa len, jestvuje trošku rozdiel miedzi nimi.
    Sprievodný list k CV: ak chceme reagovať na prac. ponuku, dôkladne, pozorne si prečítame inzerát. Sprievodný list, ktorým "sprevádzame" svoje CV má mať vo svojom obsahu vyzdvihovanie a zdôrazňovanie tých našich pracovných schopností a skúseností, ktoré zamestnávateľ potrebuje a my nimi disponujeme. Zdôrazníme v ňom, prečo je naša ponuka pre budúceho zamestnávateľa dobrá.
    Motivačný list: trochu sa od sprievodného odlišuje svojím obsahom v tom, že sa v ňom zameriame vyslovene na motiváciu. Vlastne dve. V prvej časti musíme motivovať budúceho zamestnávateľa aby prejavil záujem osloviť nás, resp. pozvať na pracovné interview. V druhej časti vyjadríme, čo nás motivovalo zaujímať sa o pracovnú pozíciu.
    Žiadosť o prijatie do zamestnania: túto žiadosť prikladáme k svojmu CV formulovanú presne podľa znenia. Teda, žiadame o prijatie do zamestnania. Ak k CV prikladáme Žiadosť ... a nie Motivačný list, resp. Sprievodný list, znamená to, že sme v tej lepšej pozícii. Teda, sme zamestnaní, máme pravidelný príjem, avšak, chceme si nájsť niečo lepšieho.
    Tak, v skratke som si dovolila uviesť rozdiely medzi týmito troma listami, ktoré prikladáme k CV keď ide o hľadanie práce.
    Ešte niečo navyše, ak dovolíte: Ak máte možnosť, vždy si vyhľadajte informácie o firmu (ORSR, ZRSR, iné na nete) a zistite si čo najviac o budúcom zamestnávateľovi. Až potom reagujte na pracovnú ponuku. Ušetríte si nervy, čas, peniaze.

    žiadosť a sprievodný list

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.