Zavrieť

Porady

Odberateľ,dobropis

Dobrý deň, odberateľ, ktorému predávame odpad, nám po prevážení poslal dobropis. Keďže mi sme faktúru nevystavili, jediný doklad je jeho dobropis. Zaúčtujem to ako odb.faktúru mimo číselného radu? ďakujem Tatiana
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    Tatiana19 Pozri príspevok
    Dobrý deň, odberateľ, ktorému predávame odpad, nám po prevážení poslal dobropis. Keďže mi sme faktúru nevystavili, jediný doklad je jeho dobropis. Zaúčtujem to ako odb.faktúru mimo číselného radu? ďakujem Tatiana
    Prečo Vám vystavil on dobropis, keď vy ste mu mali vystaviť fa a aj prípadne dobropis? Alebo zle rozmýšľam?

    Tatiana19 je offline (nepripojený) Tatiana19

    Tatiana19
    neviem prečo to tak urobil, ale je to spolupracujúca firma našej matky v rakúsku a vraj to tak "musí" byť, možno kvôli preváženiu toho odpadu, inak tiež ma to zarazilo

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    Tatiana19 Pozri príspevok
    neviem prečo to tak urobil, ale je to spolupracujúca firma našej matky v rakúsku a vraj to tak "musí" byť, možno kvôli preváženiu toho odpadu, inak tiež ma to zarazilo

    Ale dobropis sa robí k nejakej vystavenej faktúre, oni Vám mali faktúrovať skladovanie odpadu trebárs, a ak ste si vy uviedli väčšie množstvo, tak potom mohli k tej fa urobiť dobropis. (my na Slovensku, tiež odovzdávame odpad a platíme za jeho zneškodnenie). Ale dobropis bez faktúry nedáva zmysel.

    Tatiana19 je offline (nepripojený) Tatiana19

    Tatiana19
    ja viem, že to nedáva zmysel, preto mám s tým problém. Lebo kedže je to dodávky v rámci EU, tak to musím mať v súhrnnom výkaze DPH takže z toho mi vyplýva že to patrí medzi odberateľov aj keď to nie naša faktúra

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Tatiana19 Pozri príspevok
    ja viem, že to nedáva zmysel, preto mám s tým problém. Lebo kedže je to dodávky v rámci EU, tak to musím mať v súhrnnom výkaze DPH takže z toho mi vyplýva že to patrí medzi odberateľov aj keď to nie naša faktúra
    Ak Vám prišla faktúra, ktorá nedáva zmysel, pošlite ju naspäť.
    Ak ste pre odberateľa vystavili faktúru za dodaný tovar a časť dodávky bola zrušená, resp. nedodaná - dodali ste menej ako bolo uvedené vo faktúre, vystavte dobropis vy a ten si riadne zaúčtujte ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.