Zavrieť

Porady

Pracovný úraz a doba určitá

Chcem si len overiť moje vedomosti. Zamestnanec je dlhodobo PN v dôsledku pracovného úrazu, končí mu pracovná zmluva uzavretá na dobu určitú. Je možné s ním ukončiť pracovný pomer, aj keď je PN v dôsledku pracovného úrazu? Nikde v zákone som nenašla že by nie. Ale chcem si to overiť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    AHA je offline (nepripojený) AHA

    AHA
    Chobot Pozri príspevok
    Je to niekde zákonne podložené?
    Nenašla som to v zákone, ale mala som takýto prípad síce to nebol
    úraz iba choroba keď som sa bola pýtať na SP tak tam mi povedali,
    že počas PN nesmiem ukončiť pracovný pomer ale až po ukočrní.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    AHA Pozri príspevok
    Nenašla som to v zákone, ale mala som takýto prípad síce to nebol
    úraz iba choroba keď som sa bola pýtať na SP tak tam mi povedali,
    že počas PN nesmiem ukončiť pracovný pomer ale až po ukočrní.
    Jaj ták, na SP sú tiež "odborníci"...

    AHA je offline (nepripojený) AHA

    AHA
    Chobot Pozri príspevok
    Jaj ták, na SP sú tiež "odborníci"...
    Myslela som, že to tam musia vedieť a zdalo sa mi to logické.

    AHA je offline (nepripojený) AHA

    AHA
    endrju Pozri príspevok
    Parafrázujem výrok, ktorý na porada.sk už nieľkokrát zaznel za mierne odlišných okolností, avšak vo veľmi podobnom znení:

    "Neznalosť zákona Sociálnou poisťovňou platiteľa poistného neospravedlňuje"
    Súhlasím ale myslela som si, že aj v štátnych inštitúciach by mali niečo vedieť veď predsa oni potrebujú vedieť len svoj zákon a my všetci ostatný
    aj kopu iných, ale priznávam, že som si to chcela zľahčiť tým, že sa len opýtam a nemusím čítať.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    AHA Pozri príspevok
    Nenašla som to v zákone, ale mala som takýto prípad síce to nebol
    úraz iba choroba keď som sa bola pýtať na SP tak tam mi povedali,
    že počas PN nesmiem ukončiť pracovný pomer ale až po ukočrní.
    To platí iba v prípade, ak máš pracovnú zmluvu na dobu neurčitú. PZ na dobu určitú končí uplynutím doby na ktorú bola uzavretá.

    Ela222 je offline (nepripojený) Ela222

    Ela222
    No vidím, že názor sa rôzni. Viem, že počas PN pracovný pomer na dobu určitú skončí uplynutím doby. Len ma zaujímalo, či v tom nie je nejaký háčik, ak je to PN v dôsledku pracovného úrazu. Ale v zákonníku nie je žiadna výnimka, tak asi normálne skončí uplynutím doby, na ktorú bol pracovný pomer uzatvorený.

    zsazsula je offline (nepripojený) zsazsula

    zsazsula
    Ela222 Pozri príspevok
    No vidím, že názor sa rôzni. Viem, že počas PN pracovný pomer na dobu určitú skončí uplynutím doby. Len ma zaujímalo, či v tom nie je nejaký háčik, ak je to PN v dôsledku pracovného úrazu. Ale v zákonníku nie je žiadna výnimka, tak asi normálne skončí uplynutím doby, na ktorú bol pracovný pomer uzatvorený.

    Je to tak ak zamestnancovi ktorému končí PP 30.11.2008 a je na PN dôsledku pracovného úrazu automatický končí pracovný pomer? Nezohráva žiadnú úlohu pracovný úraz????????????????????????????

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    zsazsula Pozri príspevok
    Je to tak ak zamestnancovi ktorému končí PP 30.11.2008 a je na PN dôsledku pracovného úrazu automatický končí pracovný pomer? Nezohráva žiadnú úlohu pracovný úraz????????????????????????????
    Tiež som nič neobjavila, čo by bránilo v ukončení PP na dobu určitú počas PN v dôsledku prac.úrazu.

    Rozdiel je napr v tom, že aj dni tejto PN-ky sa rátajú ako dni odpracované, tj. aj za tieto dni vzniká pracovníkovi nárok na dovolenku, vid § 144 ods.4 zákonník práce.

    zsazsula je offline (nepripojený) zsazsula

    zsazsula
    No ďakujem to som nevedela vrela vďaka neviem v podsate čo mám robiť ako zamestnanca si ho vážime a sme sním spokojný tak neviem či nechať ukončiť PP alebo .............................???????????

    gabooz je offline (nepripojený) gabooz

    advokátsky koncipient gabooz
    Pracovna zmluva na dobu urcitu konci uplynutim casu na ktory bola uzavreta.

    MIRKA111 je offline (nepripojený) MIRKA111

    MIRKA111
    Takže hoc je na PN, z dôvodu pracovného úrazu, môžem s ním skončiť PP na dobu určitú skončením dohodnutej doby a za tieto dni PN mu nekrátim dovolenku, ale mu ju na konci PP preplatím....... Je to správne?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.