Zavrieť

Porady

Odvody do socialnej poistovne

Bolo mojou povinnostou zahlasit sa na odovdy do socialnej poistovne ak som zacinala zivnost v roku 2006? Teda presnejsie : aka je pravdepodobnost, ze druhy rok zivnosti nemusim platit odvody do socialnej poistovne? Asi som sa zabudla nahlasit Viem ze to zavisi od niektorej kolonky v danovom priznani. Od ktorej? Danove priznanie typu B.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Povinnosť prihlásiť sa zo zákona do soc.poist. plynie podľa výšky obratu za prechádzajúci rok.Ak v roku 2006 presiahol príjem 91 200,- takl vznikla povinnosť sa prihlásiť.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    adulique Pozri príspevok
    Bolo mojou povinnostou zahlasit sa na odovdy do socialnej poistovne ak som zacinala zivnost v roku 2006? Teda presnejsie : aka je pravdepodobnost, ze druhy rok zivnosti nemusim platit odvody do socialnej poistovne? Asi som sa zabudla nahlasit Viem ze to zavisi od niektorej kolonky v danovom priznani. Od ktorej? Danove priznanie typu B.
    vikinka Pozri príspevok
    Povinnosť prihlásiť sa zo zákona do soc.poist. plynie podľa výšky obratu za prechádzajúci rok.Ak v roku 2006 presiahol príjem 91 200,- takl vznikla povinnosť sa prihlásiť.
    Hranica je 12 násobok min.mzdy, ale ak podnikala menej ako 12 mesiacov tak aj hranica sa kráti, ak dobre viem.

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    smith Pozri príspevok
    Hranica je 12 násobok min.mzdy, ale ak podnikala menej ako 12 mesiacov tak aj hranica sa kráti, ak dobre viem.
    v § 21 ods.1 Zák.o sociál.poistení sa žiadne krátenie nespomína.

    adulique je offline (nepripojený) adulique

    adulique
    ak mi v danovom priznani vysla strata z prijmov zo zivnosti? Nemusim sa hlasit? Dakujem za vsetky odpovede

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    adulique Pozri príspevok
    ak mi v danovom priznani vysla strata z prijmov zo zivnosti? Nemusim sa hlasit? Dakujem za vsetky odpovede
    povinnosť sociálneho poistenia vyplýva z výšky Tvojich príjmov v roku 2006 /hrubých, t.j. neznížených o výdavky/a nie výsledku hospodárenia..

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    adulique Pozri príspevok
    ak mi v danovom priznani vysla strata z prijmov zo zivnosti? Nemusim sa hlasit? Dakujem za vsetky odpovede
    Nezáleží na tom či máš zisk alebo stratu,ale na výške príjmov za rok 2006,ak boli príjmy vyššie ako 91 200,-Sk tak je povinnosť sa prihlásiť,resp.bola.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Za rok 2006 si mala na základe podaného daňového priznania podať do SP výpis.

    Odvody do socialnej poistovne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.