Zavrieť

Porady

úraz pri odchode na obedňajšiu prestávku

Dobry den, poprosila by som o radu odbornika.
Stal sa mi uraz v objekte pracoviska kde pracujem, teda v priestoroch mojho zamestnavatela, ale hacik je v tom, ze som sa prave odblikla na obed. presla som par metrov a pri vychadzani z budovy som sa posmykla na schodoch a dolamala som si clenok, mam sadru az po koleno. Nakolko som sa uz odblikla na obed ale este stale som bola v priestoroch zamestnavatela, bude sa to posudzovat ako pracovny uraz alebo nie.
Som statny zamestnanec.

Dakujem za odpovede
Eva
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mata83 je offline (nepripojený) Mata83

    Mata83
    Dobrý deň, mne sa stal taký istý prípad, pri odbliknutí na obed som spadla zo schodov, je to zachytené aj kamerovým systémom. Sadru mám takmer po koleno, pn-ka min. 5 týždňov... Zamestnávateľ - "bezpečák" mi to neuznal ako pracovný úraz, lebo ževraj cesta na obed sa nezapočítava do pracovného času. Má pravdu aj napriek tomu, že sa mi to stalo v priestoroch firmy???

    Síce zákon ktorý definuje že cesta do práce, z práce, na obed a z obeda sa nezapočítava do prac. času, teda úraz ktorý sa stane v tomto čase nie je klasifikovaný ako pracovný úraz, ale v § 221 zákon 311/2001 presne definuje, ktorým momentom sa končí cesta do práce: " ods. 1 - cesta do zamestnania a späť je cesta z bydliska zamestnanca do miesta vstupu do objektu zamestnávateľa" ...
    Čiže ak prekročím bránu, tak som v práci...

    Problém je v tom, že sa nemám ani ako dostať do práce a vydiskutovať si to, som imobilná. Je povinnosťou zamestnávateľa prísť ku mne domov?

    Prosím pomôžte. Vopred ďakujem.

    úraz pri odchode na obedňajšiu prestávku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.