Zavrieť

Porady

Delena strava

Ahojte vsetci!

Chcem sa Vas vsetkych opytat ci neviete nejake dobre recpty na delenu stravu? Uz fakt neviem co mam vymyslat.
Keby bola nejaka dobra dusa, ktora by mi s tym pomohla, bola by som velmi vdacna.
Usporiadat
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

Armola
Ahojte vsetci!

Chcem sa Vas vsetkych opytat ci neviete nejake dobre recpty na delenu stravu? Uz fakt neviem co mam vymyslat.
Keby bola nejaka dobra dusa, ktora by mi s tym pomohla, bola by som velmi vdacna.
mám doma knihu Kombinovaná strava Dr.Haya. Je to s receptami. Či to funguje neviem, lebo ja som si ju kúpila a myslela som si, že to na schudnutie stačí.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Nika
mám doma knihu Kombinovaná strava Dr.Haya. Je to s receptami. Či to funguje neviem, lebo ja som si ju kúpila a myslela som si, že to na schudnutie stačí.
Aj moja sestra má túto knihu,a viem, že jej pomohla, lebo ona mala problémy s pankreasom. A keď sa dala "do kopy" (asi 7-8rokov dozadu) knižka zostala zabudnutá. Ale pochvaľovala si a vždy keď má problémy zaspomína si aj na knižku.
0 0
miladenka miladenka

miladenka je offline (nepripojený) miladenka

Rada pokecam na temu delena strava. Drzim sa uz dva roky primitivneho delenia tzv. masovy a chlebovy den. Neutralnu skupinu neakceptujem, moze pomylit a narobit iba zle! Pri poctivom dodrziavani pravidiel delenej stravy zarucujem dobru naladu, lahky krok, ubytok na vahe a zmenu postoja k jedlu ako k niecomu, co nie je v zivote to dolezite, ale iba potrebne!
Naposledy upravil miladenka : 15.02.05 at 21:42
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Na šťastie sme nikdy nemali v rodine zdravotný problém vyžadujúci si delenú stravu. Z toho mála, čo som kade-tade sporadicky prečítala, som ochotná súhlasiť s fundovanými odborníkmi, keď hovoria, že žalúdok má problém v pohode stráviť obložený chlebík alebo jedohubku (zloženie: maslo, syr, vajce, uhorka, klobása, sardinky.... čokoľvek). Žalúdok pokiaľ viem zo svojich laických, v tlači prečítaných vedomostí spracováva isté zložky potravín postupne a horeuvedný obložený príklad je pre neho šok ťažko stráviteľný. Takýmto šokom pre tráviaci systém potom je asi aj dať si bezprostredne za obedom obsahujúcim mäso zákusok, čo mnohí ľudia považujú za príjemnú "bodku" za obedom.. Moja deducia......delená strava nemusí byť presne naordinovaná, pokiaľ nejde o vážny zdravotný problém. Stačí dať si zákusok tri hodiny po obede, nie ihneď po tom, čo sme odložili príbor po konzumácii mäsa
0 0
evelien evelien

evelien je offline (nepripojený) evelien

Ahoj Armola, napíš, či už máš doma nejakú kuchársku knihu. Možno by som ti vedela vyhodiť zopár receptov, ktoré mám už odskúšané aj na svojom frajerovi. Ten sa niektorých jedál nevie dojesť a vyslovene občas prosí, aby som mu uvarila napr. sojový paprikáš alebo mexický guláš.
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
Babenky.. ja mám knihu delenej stravy od Horeckej...stojí iba 49,- Sk a má už dva diely.. receptíky sú super... :-) a hlavne so surovinami našej oblasti...:-)
0 0
evelien evelien

evelien je offline (nepripojený) evelien

babenko1
Babenky.. ja mám knihu delenej stravy od Horeckej...stojí iba 49,- Sk a má už dva diely.. receptíky sú super... :-) a hlavne so surovinami našej oblasti...:-)
Už je aj druhý diel? Uff, zasa som niečo zmeškala. Tá jednotka je fakt super. Zvyčajne s knihami zaobchádzam opatrne, ale táto jednotka už teda chúďa vyzerá - už som ju v kuchyni vyobracala zo všetkých strán :-)
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

moj manzel ma tiez delenu stravu, dari sa mu, zeleninu zje v obycacke a rezen v kuchyni,oddelene.
0 0
Armola Armola

Armola je offline (nepripojený) Armola

Mam doma nejaku knihu ale presný nazov neviem. Ak by si bola taka zlata mohla by si mi (nam) poslat nejake fajnove receptiky.
Zase som mala na raňajky parky so syrom. Uz mi to leze na mozog!
0 0
Armola Armola

Armola je offline (nepripojený) Armola

babenko1
Babenky.. ja mám knihu delenej stravy od Horeckej...stojí iba 49,- Sk a má už dva diely.. receptíky sú super... :-) a hlavne so surovinami našej oblasti...:-)
A ta kniha sa da kupit bezne v knihkupectve alebo v nejakych specializovanych obchodoch? Ked je fakt taka dobra idem si ju kupit este dnes.
0 0
rosemary rosemary

rosemary je offline (nepripojený) rosemary

Jeden sladký: Bebe sušienky cereálne tie štvorečkové, rozložiť na plech, puding zo sojového mlieka osladený umelým sladidlom naliať na sušienky a zakryť ďalšími , nakrájať ako krémeše, sú super, tým som sa vždy odmenila, keď sa mi podarila znížiť váha. A ešte jeden, sojové mlieko do toho stačí primiešať hladkú múku na palacinkové cesto a na kvapke oleja smažiť palacinky, s diadžemom. Zemiakové placky som si robila bežne, iba zemiaky, cesnak, korenie a múku, na kvapke oleja. Ale napíšte aj Vaše odskúšané recepty, budem rada.
0 0
Beata Beata

Beata je offline (nepripojený) Beata

Armola
Ahojte vsetci!

Chcem sa Vas vsetkych opytat ci neviete nejake dobre recpty na delenu stravu? Uz fakt neviem co mam vymyslat.
Keby bola nejaka dobra dusa, ktora by mi s tym pomohla, bola by som velmi vdacna.
Ja mám dobrý recept na delenú stravu!!!
Zemiaky treba jesť v kuchyni, rezeň v obývačke a zmrzlinku v spálni.
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
Ja delím podobným spôsobom...
do jednej ruky rožok a do druhej klobásu ..
to aby som nedrobila po celom byte
Naposledy upravil Hlinkovx : 22.02.05 at 14:09
0 0
Armola Armola

Armola je offline (nepripojený) Armola

rosemary
Jeden sladký: Bebe sušienky cereálne tie štvorečkové, rozložiť na plech, puding zo sojového mlieka osladený umelým sladidlom naliať na sušienky a zakryť ďalšími , nakrájať ako krémeše, sú super, tým som sa vždy odmenila, keď sa mi podarila znížiť váha. A ešte jeden, sojové mlieko do toho stačí primiešať hladkú múku na palacinkové cesto a na kvapke oleja smažiť palacinky, s diadžemom. Zemiakové placky som si robila bežne, iba zemiaky, cesnak, korenie a múku, na kvapke oleja. Ale napíšte aj Vaše odskúšané recepty, budem rada.
Dakujem za tip!!! Urcite si to spravim.
Ovocný zavin:
1 listkove cesto, 400 dkg jabĺk, 200 dkg orechov, med, hrozienka, olej
Postup:
Jablka a orechy postrúhame
Cesto sa rozdeli na 4 casti (ja rozdelujem na 3). Jednotlive casti rozvalkame (po jednom). Zacneme naukladat postruhane jablka, orechy hrozienka a posipeme skoricou (netreba). Pokvapkame s medom a malicko oleja. Potom na vrstvu polozime dalsie listkove cesto a postup je rovnaky. Nakoniec zavinieme a dame piecť na cca 220 stupnov. Ak sa na sparadko nelepi je hotove.
Este som to neskusala, ale myslim si, ze dalo by sa to plnit aj ceresnovym diakompotom a namiesto orechov dat mak.
Mne aj mojej rodine (co striktne odmietaju dietu) velmi chutilo.
Dufam, ze to bude chutit aj tebe!

Este jedna otazocka. Nahodou nemate recept na nejaku pomazanku, ktora sa da jest cez rastlinny den?
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
Armola
A ta kniha sa da kupit bezne v knihkupectve alebo v nejakych specializovanych obchodoch? Ked je fakt taka dobra idem si ju kupit este dnes.
áno.. je dostať bežne v každom kníhkupectve. Je takej oranžovej farby... názov je Malá kuchárka oddelenej stravy... autorka Jana Horecká. Normálne ste ma donútili postaviť sa a doniesť si pred PC ďalšie knihy o delenej strave.. takže pripájam názov Oddelená strava ľahko a rýchlo... Johanna Handschmann... v tejto knižočke sú receptíky, po ktorých nanajvýš za pol hodinku už papkáte. Veeeľmi jednoduché a chutné jedlá. Z tohto veeeľmi často varievam. Také rozšírenejšie vydanie...S oddelenou stravou každý deň...Gabriella Pluss... tiež dobré receptíky :-)
0 0
bazalka bazalka

bazalka je offline (nepripojený) bazalka

Milá Armola, mám veľké skúsenosti s oddelenou stravou, mám aj niekoľko kníh doma. Ak máš ešte záujem rada Ti tituly napíšem, neviem presne názvy, viem i niekoľko dobrých receptov a chutných. Manžel schudol zdravo 13 kíl ja 8. Viac sme nepotrebovali, vlastne nám išlo o očistu tela a detoxikáciu. A ja som k tomu ešte aj otehotnela po 11 rokoch. Ani neviem ako. Málokto si však uvedomí, že predovšetkým treba najprv telo poriadne očistiť...Čo to znamená. No pre niekoho to môže byť Fuj, ale ak sa nad tým zamyslíme, má to niečo do seba, a okrem toho je to tisícročná tradícia starých jogínov. Pracovala som 7 rokov v obchode s ezoterickým tovarov a knihami o kultúre rôznych národov, alternatívna liečba nevynimajúc. Stretala som rôznych ľudí, a strašne veľa mi to dalo. Ale som odbočila. Pardon. Teda najdôležitejšia je najprv očista hrubého čreva.Verte. A 4 kilá zaručene dole na úvod. Vyskúšané. Dokonca viem, že v niektorých krajinách robia závery diagnózy až po niekoľkých po sebe idúcich klistýroch. Tak dokáže naše zanesené hrubé črevo(aj keď mám stolicu každý deň)už trocha nadnesene pre pochopenie poviem -znečistiť krv. Preto pred každou diétou doporučujem najprv očistu hrubého čreva. Ak máš záujem, aby som Ti povedala o tom viac, napíš. recepty Ti pošlem zajtra napr. plnené kapustové listy,a poleje sa to bielym nízkotočným jogurtom ochutený kôprom a morskou soľou.Plnka pozostáva z uvarenej pohánky. spracujem vo worde viac receptov a pošlem.
0 0
Bubika Bubika

Bubika je offline (nepripojený) Bubika

Bazalka, aj ja si prosim tie recepty ............. dakujem
0 0
bazalka bazalka

bazalka je offline (nepripojený) bazalka

OK, posnažím sa do zajtra ..
0 0
Bubika Bubika

Bubika je offline (nepripojený) Bubika

bazalka
OK, posnažím sa do zajtra ..
Ďakujeeeeeeeeemeeeeeeeee
0 0
bazalka bazalka

bazalka je offline (nepripojený) bazalka

čo by ste radšej varené či dobroty?(stavím sa, že povedia oboje chichi) nuž dóóóbrééé:p
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať