Zavrieť

Porady

2x Szčo

Ahojte,
vie mi niekto poradiť? S priateľom sme obaja Szčo a priateľ má predajňu, na ktorej by som chcela sem-tam vypomáhať aj ja. Existuje nejaká zmluva, alebo dohoda, aby bolo všetko právne v poriadku? Plat by mi fakturoval, to by som si dala do účtovníctva. Nejde mi o združenie ani o s.r.o. A ako je to v prípade manželov? (tiež obaja Szčo)?
Díky moc, pekný deň všetkým.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekin je offline (nepripojený) ekin

    ekin
    SZCO je preto SZCO, ze koná vo vlastnom mene a na vlastnú zodpovednost za úcelom dosahovania zisku, vsak? Ciže svoje služby môzeš fakturovat komu chces (aj priatelovi či manželovi), nepotrebujes k tomu nejaku zmluvu ci dohodu. Dolezité je, aby si fakturovala v sulade so zivn.opravnením a .....aby to nevyznelo ako podriadenost-nadriadenosť (pracovno-pravny vzťah). Teda ak ma predajnu, čo môžes fakturovat? Zasobovanie tovarom, dokladanie tovaru do regalov, znackovanie....ci ine prace podobneho druhu - to je vsetko sluzba.Pozor na pracu: predavačka, tam uz o fakturacii nemôze byt reči - fakturujem za predaj tovaru? Ved ERP bola jeho, čize predaj je nie vo vlastnom mene....!!!! Urcite prídes na to, čo všetko sa dá fakturovat...alebo "iba fakturovať" ...:-))

    Miro77 je offline (nepripojený) Miro77

    Miro77
    Keď má on predajňu vy mu budete faktúrovať.
    Keď budete vykonávať v jeho predajni neaké služby/práce v tom čase busí mať túto činnosť u vás objednanú. On si musí vopred objednať práce, ktoré budete vykonávať v jeho predajni.
    Polúskajte v poradách už sa toto preberalo.
    Mňa to tiež zaujímalo ale nedostal som konkrétnu odpoveď že či môže iný podnikateľ predávať na mojej registračnej pokladni môj tovar .
    V prípade manželov, detí a rodičov tak v rámci rodiny je všetko OK.

    KatkaT24 je offline (nepripojený) KatkaT24

    KatkaT24
    Díky za odpovede,
    len som si to predstavovala asi jednoduchšie. Spíšeme nejakú dohodu - odmenu mi vyfakturuje. Však si platím všetky odvody, tak neviem o čo ide?
    .....:-)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.