Zavrieť

Porady

náplň práce súčasť PZ

Ahojte,

potrebujem poradiť. Mám vytvorené prac. zmluvy, mám tam uvedený iba druh práce - napr. skladník, ale súčasťou zmluvy nie je náplň práce.

Ak ju chcem dodatočne vytvoriť, môžem náplň práce voliť ako dodatok k prac. zmluve alebo ako inak.

Ďakujem za radu.

Pekný deň.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    Náplň práce vypracuješ zvlášť a dáš podpísať pracovníkovi aj jeho nadriadenému. Nemusí byť súčasťou pracovnej zmluvy.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Podľa ZP_§43_ods.1_pism.a je potrebné v pracovnej zmluve(PZ) okrem druhu práce uviesť aj stručnú charakteristiku. Viď:
    § 43
    (1) V pracovnej zmluve je zamestnávateľ povinný so zamestnancom dohodnúť podstatné náležitosti, ktorými
    sú:
    a) druh práce, na ktorý sa zamestnanec prijíma, a jeho stručná charakteristika,

    V PZ môže byť uvedené napr.:
    čl. I
    Zamestnanec nastúpi do práce dňa 1) ...........................................
    ako(druh práce a jeho charakteristika) .................................................. .................................................. .............................................
    Opis pracovnej činnosti je uvedený v náplni práce, ktorá je nedeliteľnou súčasťou pracovnej zmluvy.
    Dnes som pri zaraďovaní do tarifnej mzdy podľa kataógu činností "narazila" na problém s obsahom pracovnej činnosti u zamestnancov, ktorí majú v pracovnej zmluve uvedené len na akú pozíciu nastupujú /bez - stručnej charakteristiky/. Sú to staršie pracovné zmluvy. Chcela by som sa poradiť, či je potrebné robiť k pracovným zmluvám dodatky za týmto účelom, a ak áno na čo sa mám odvolať.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Viera Klimentová Pozri príspevok
    Dnes som pri zaraďovaní do tarifnej mzdy podľa kataógu činností "narazila" na problém s obsahom pracovnej činnosti u zamestnancov, ktorí majú v pracovnej zmluve uvedené len na akú pozíciu nastupujú /bez - stručnej charakteristiky/. Sú to staršie pracovné zmluvy. Chcela by som sa poradiť, či je potrebné robiť k pracovným zmluvám dodatky za týmto účelom, a ak áno na čo sa mám odvolať.
    Doporučujem urobiť dodatky a odvolávka na ZP_§43_ods.1_pism.a

    náplň práce súčasť PZ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.