Zavrieť

Porady

Sterilizácia

Prosím o radu,ktorá z Vás má osobnú skúsenosť so sterilizáciou,alebo podviazaním vaječníkov. Asi je to to isté. Vraj sa to robí ambulantne ,ale neviem či nenastanú nejaké hormonálne zmeny v tele ženy a či všetko funguje tak ako má. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    007gituska je offline (nepripojený) 007gituska

    007gituska
    pokiaľ sterilizácia nespočíva vo vybraní vaječníkov, ale len v podviazaní, či prerezaní /aby vznikli zrasty/, nepociťuješ žiadnu zmenu. všetko je ok

    Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

    Gabhus
    Ahoj,

    podľa mňa (osobná skúsenosť, mne to robili pred vyše dvadsiatimi rokmi zo zdravotných dôvodov a poznám aj iné ženy) - je to v poriadku, problémy vyplývajúce len z toho nie sú. Môžu byť iné, ale nemá to súvis - vraví doktorka.

    lady14 je offline (nepripojený) lady14

    som vydatá mám dve deti16 a14 ...viac lady14
    Ďakujem za odpovede,dnes ma známa prehovárala,že je to neprirodzený zásah do tela ženy a aby som to nerobila.Ja som to chcela skôr ako formu antikoncepcie a nepotrebujem to zatiaľ zo zdravotných dôvodov. Nevyhovuje mi hormonálna a vďaka teleisku kamarátka skoro vykrvácala, tak sa bojím.A tiež je to niečo neprirodzené v tele ženy. Tak sama neviem.

    007gituska je offline (nepripojený) 007gituska

    007gituska
    aj teliesko je v pohode. málokedy sa vyskytujú ťažkosti. musíš však pravidelne chodievať na kontroly.
    pri sterilizácii, pokiaľ nemáš problémy, chodievaš len na preventívku.
    neboj, všetko bude ok /a aj je/

    Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

    ...sama sebou... :o) Ajuška
    lady14 Pozri príspevok
    Ďakujem za odpovede,dnes ma známa prehovárala,že je to neprirodzený zásah do tela ženy a aby som to nerobila.Ja som to chcela skôr ako formu antikoncepcie a nepotrebujem to zatiaľ zo zdravotných dôvodov. Nevyhovuje mi hormonálna a vďaka teleisku kamarátka skoro vykrvácala, tak sa bojím.A tiež je to niečo neprirodzené v tele ženy. Tak sama neviem.
    ...za neprirodzený zásah by sa dala považovať aj samotná antikoncepcia... sterilizáciou sa vlastne znemožní priechodnosť vajcovodov... cesta späť je "takmer" nemožná... osobne vďačím svojmu lekárovi ktorý mi toto zdôraznil v 30-ke... nemala by som ďaľšieho nádherného syna, ktorý zrovna dnes slávi krásne "16"tiny......
    ...nie vždy dokážeme zvážiť čo nás v živote čaká...
    Naposledy upravil Ajuška : 17.08.07 at 16:21

    lady14 je offline (nepripojený) lady14

    som vydatá mám dve deti16 a14 ...viac lady14
    No Ajuška i keď mám dve deti a 38, dosť vážne osobné rodinné problémy tak asi s vlastným manželom by som ďalšieho potomka nechcela i keď deti milujem a vedela by som si ešte predstaviť chodiť s kočíkom.A tiež mám doma syna15 a dcéra13.Ale práve uvažujem či ešte nepočkať 2-3 roky a potom si to dať spraviť a nestresovať sa.

    Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

    ...sama sebou... :o) Ajuška
    lady14 Pozri príspevok
    No Ajuška i keď mám dve deti a 38, dosť vážne osobné rodinné problémy tak asi s vlastným manželom by som ďalšieho potomka nechcela i keď deti milujem a vedela by som si ešte predstaviť chodiť s kočíkom.A tiež mám doma syna15 a dcéra13.Ale práve uvažujem či ešte nepočkať 2-3 roky a potom si to dať spraviť a nestresovať sa.
    ...bola som čerstvo rozvedená... stresy z hormonálnych výkyvov...... 10ročnú dcéru a 7ročné dvojčatá... presvedčená že už mám detí aj pre radosť......
    ...v 35 som uznala, že v novom vzťahu je fajn aj spoločné dieťa......
    V predoperačnej fáze /cisársky rez/ sme s lekármi spoločne uznali súčasne aj sterilizáciu za vhodný zásah......čo s odstupom času hodnotím ako jedno z trefných rozhodnutí......žiadne komplikácie......
    /so sterilizáciou /
    ...a s úctou spomínam na sv. vt. lekára ktorý mi dal na zamyslenie......
    ...držím palčeky aby si sa rovnako dobre strafila......
    Rada by som vrátila túto tému. Práve zvažujem aj ja. S priateľom si síce rozumieme, deti by sme isto mali úžasné.... ale ja mam po 40, on blízko k 50, tak asi by bolo vhodnejšie počkať na vnúčatá. Ved jeho aj moje deti sú už dospelé ,-) Tak by ma zaujímali názory a doporučenia tých čo majú skúsenosť. A prípadne typ na koho sa obrátiť v Košiciach. Ďakujem
    Naposledy upravil Stellanvk : 02.05.11 at 23:15 Dôvod: gramatika

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.