Zavrieť

Porady

hod.mzda

Dobry den,

chcela by som Vas poprosit o vyriesenie nasledovneho problemu. Mala som pracovnicku, ktora je odmenovana hod. mzdou. V mesiaci januar dala k 15.1. vypoved. V 6.1. bol sviatok. zaujimalo by ma ci ho ma mat preplateny ak v ten den nepracovala. Dakujem vsetkym za prispevky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    anka1 je offline (nepripojený) anka1

    anka1
    Mikolajova
    Dobry den,

    chcela by som Vas poprosit o vyriesenie nasledovneho problemu. Mala som pracovnicku, ktora je odmenovana hod. mzdou. V mesiaci januar dala k 15.1. vypoved. V 6.1. bol sviatok. zaujimalo by ma ci ho ma mat preplateny ak v ten den nepracovala. Dakujem vsetkym za prispevky.
    Zaleží od toho aký má pracovný čas. Či pracuje od pondelka do piatku, alebo pracuje na zmeny. Pokiaľ pracuje na zmeny a v daný deň jej nepripadla zmena, t.j. nepracovala, nepatrí jej náhrada za sviatok. Ak pracuje od pondelka do piatku a nepracovala preto, že bol sviatok, tak jej patrí náhrada za sviatok.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.