Zavrieť

Porady

zamestnanec alebo szčo?

Dobrý deň,pomože mi niekto porovnať výšku odmeny, ako zamestnanec mám mesačne v hrubom 40 tis., keby som tu istú sumu fakturoval ako szčo, bolo by to pre mna výhodnejšie? ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    eco 1 Pozri príspevok
    Dobrý deň,pomože mi niekto porovnať výšku odmeny, ako zamestnanec mám mesačne v hrubom 40 tis., keby som tu istú sumu fakturoval ako szčo, bolo by to pre mna výhodnejšie? ďakujem
    V prvom roku podnikania určite, lebo by ti odpadla povinnosť platiť odvody do sociálnej poisťovne. V ďalších rokoch už viac menej nie, lebo ako szčo by si musel sám platiť všetky odvody do ZP a SP.

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    eco 1 Pozri príspevok
    Dobrý deň,pomože mi niekto porovnať výšku odmeny, ako zamestnanec mám mesačne v hrubom 40 tis., keby som tu istú sumu fakturoval ako szčo, bolo by to pre mna výhodnejšie? ďakujem
    Zober si na svojej výplatnej páske cenu práce (to je hrubá mzda plus odvody zamestnávateľa) - to by si si mal fakturovať mesačne a pritom by si nemal nárok na stravné od zamestnávateľa, prípadné odmeny vyplácané zamestnancom, platenú dovolenku a ostatné platené voľná v zmysle ZP. Treba si to dobre rozmyslieť.

    zamestnanec alebo szčo?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.