Zavrieť

Porady

Kompenzácia preplatku dane z RZ

Mám dilemu. Zamestnanec mal preplatok na ročnom zúčtovaní dane zo ZČ, ten mu bol vo mzde vrátený. Z DU preplatok nebol žiadaný, ale je kompenzovaný s daňovou povinnosťou dane zo ZČ. Teraz mám aj zrážkovú daň z dohody. Je preplatok možné kompenzovať aj s touto daňou? A neodviesť ju tak na účet DU? Ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    gabyka je offline (nepripojený) gabyka

    gabyka
    Ahoj,
    skús pozrieť www.drsr.sk, tlačivá, kvartálne hlásenie, je tam poučenie na vyplnenie a príklad. Skús, či sa v tom budeš vyznať.
    Dobré nervy. gabyka

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    gabyka, ďakujem za tip. Je tam uvedená len kompnenzácia s daňovým bonusom. Nakoniec mi vyšlo z toho, že zrážkovú daň musím odviesť a nemôžem ju kompenzovať z preplatkom z ročného zúčtovania. Tak je stavané aj tlačivo.
    Naposledy upravil ekopo : 22.08.07 at 06:47 Dôvod: preklep

    gven75 je offline (nepripojený) gven75

    Večne nespokojný človek :D gven75
    Viete mi poradiť ako to je teraz, neviem či sa to od roku 2007 nezmenilo... tak môžem z preplatku z RZ za rok 2009 kompenzovať aj zrážkovú daň? teda môžem urobiť: preddavky-DB = výsledok, ten ponížim o preplatok + o preplatok ponížim aj zrážkovú daň, a teda odvod na DÚ bude = 0. je to OK??? prosím stačí Ano-Nie!!! Ďakujem

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    gven75 Pozri príspevok
    Viete mi poradiť ako to je teraz, neviem či sa to od roku 2007 nezmenilo... tak môžem z preplatku z RZ za rok 2009 kompenzovať aj zrážkovú daň? teda môžem urobiť: preddavky-DB = výsledok, ten ponížim o preplatok + o preplatok ponížim aj zrážkovú daň, a teda odvod na DÚ bude = 0. je to OK??? prosím stačí Ano-Nie!!! Ďakujem
    Áno.

    gven75 je offline (nepripojený) gven75

    Večne nespokojný človek :D gven75
    gven75 Pozri príspevok
    Viete mi poradiť ako to je teraz, neviem či sa to od roku 2007 nezmenilo... tak môžem z preplatku z RZ za rok 2009 kompenzovať aj zrážkovú daň? teda môžem urobiť: preddavky-DB = výsledok, ten ponížim o preplatok + o preplatok ponížim aj zrážkovú daň, a teda odvod na DÚ bude = 0. je to OK??? prosím stačí Ano-Nie!!! Ďakujem
    dostala som odpoveď na túto otázku, že môžem, no neviem ako to zaznačím do prehľadu??? ĎAKUJEM!!!

    Kompenzácia preplatku dane z RZ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.