Zavrieť

Porady

Cestovné náhrady v roku 2005

Nebolo v tomto roku upravené tuzemské stravné? Niektorí zamestnanci mi totiž tvrdia, že v médiách počuli, že sa upravovali vo februári..ale v zbierke to zatiaľ nieje..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Ja som tiež nepočula o tom, že by sa zvyšovalo stravné. A nikde som ani o tom nečítala.

    Valika je offline (nepripojený) Valika

    ekonomka Valika
    Zmenil sa spôsob výpočtu spotreby PHM v roku 2005, pri spotrebe EHK?

    Dakujem, pekný večer.

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Začula som dnes čosi v doprave, v správach čosi o cestovnom a neviem, či nové náhrady, alebo len návrh na nové opatrenia. Nepočuli ste niečo? Možno bude večer v televíznych novinách.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    bola schválená novela zákona o cestovných náhradách ... to je tá novinka (juchúúúú)

    Janca je offline (nepripojený) Janca

    Janca
    Doporucujem pockat si na zakon v Z.z., kde bude uvedene od kedy. Ci od vyjdenia v zbierke, alebo od 1. dna nasledujuceho ...... Mna napr. uz tyzden bombarduju tym, ze vraj treba fosforujuce vesty pre vodicov, ked opravuju defekt, ale som to este v zakone nezachytila a teda neviem povedat, od kedy to plati.
    Co viem vsak s urcitostou, u nas davaju pokutu za to, ze nemate v aute EUROTROJUHOLNIK. Mozno ze ten europsky je to tvaru stvorca. Cakam, aka dalsia blbost bude prijata.

    Sany je offline (nepripojený) Sany

    Sany
    Janca
    Doporucujem pockat si na zakon v Z.z., kde bude uvedene od kedy. Ci od vyjdenia v zbierke, alebo od 1. dna nasledujuceho ...... Mna napr. uz tyzden bombarduju tym, ze vraj treba fosforujuce vesty pre vodicov, ked opravuju defekt, ale som to este v zakone nezachytila a teda neviem povedat, od kedy to plati.
    Co viem vsak s urcitostou, u nas davaju pokutu za to, ze nemate v aute EUROTROJUHOLNIK. Mozno ze ten europsky je to tvaru stvorca. Cakam, aka dalsia blbost bude prijata.
    neboj co sa tyka vystraznych viest - na poslednu chviu to stiahli z rokovania, pravdepodobne to bude platit od juna alebo jula. Ale to este dovtedy budu prebiehat rokovania - tak sa to urcite dozvies.
    V rakusku aj v cechach to uz je potrebne.

    Janca je offline (nepripojený) Janca

    Janca
    Ked sa to tak vezme, tak aj u nas je to len otazka casu, ale v nasom meste uz teraz par podnikavcov rozmysla, ako pri predaji tychto viest zbohatnut.

    AntekaK je offline (nepripojený) AntekaK

    AntekaK
    Dobrý deň, neodpovedám na príspevok, ale chcela by som sa poradiť.Neviem ešte dobre pracovať s touto stránkou, tak využívam takúto príležitosť. Zamestnanec bol na pracovnej ceste - lyžiarskom výcviku. Priniesol pokladničný doklad o úhrade ubytovania, vlekov a stravného. Stravné podľa potvrdenky
    je za celý týždeň nižšie o 8,- Sk ako podľa nároku zo zákona. Ako mám zlikvidovať stravné náhrady - vo výške pokladničného dokladu alebo podľa nároku zo zákona. Ďakujem. Kováčová

    klocek je offline (nepripojený) klocek

    človek klocek
    Je to tak od 1.3. 2005 v CR (ale aj v iných krajinách EU) musí byť okrem EuroTrojuholníku (už dávnejšie) aj reflexná vesta! U nás to údajne má platiť od 1.6 2005, možná 1.7. 2005 a počul som hlasy, že od 1,1 2006, takže nechajme sa prekvapkať!

    emily je offline (nepripojený) emily

    emily
    Kováčová
    Dobrý deň, neodpovedám na príspevok, ale chcela by som sa poradiť.Neviem ešte dobre pracovať s touto stránkou, tak využívam takúto príležitosť. Zamestnanec bol na pracovnej ceste - lyžiarskom výcviku. Priniesol pokladničný doklad o úhrade ubytovania, vlekov a stravného. Stravné podľa potvrdenky
    je za celý týždeň nižšie o 8,- Sk ako podľa nároku zo zákona. Ako mám zlikvidovať stravné náhrady - vo výške pokladničného dokladu alebo podľa nároku zo zákona. Ďakujem. Kováčová
    ,
    Ja by som dala stravné podľa zákona a potvrdenku o strave nech si nechá.

    Nike je offline (nepripojený) Nike

    Nike
    Kováčová
    Dobrý deň, neodpovedám na príspevok, ale chcela by som sa poradiť.Neviem ešte dobre pracovať s touto stránkou, tak využívam takúto príležitosť. Zamestnanec bol na pracovnej ceste - lyžiarskom výcviku. Priniesol pokladničný doklad o úhrade ubytovania, vlekov a stravného. Stravné podľa potvrdenky
    je za celý týždeň nižšie o 8,- Sk ako podľa nároku zo zákona. Ako mám zlikvidovať stravné náhrady - vo výške pokladničného dokladu alebo podľa nároku zo zákona. Ďakujem. Kováčová
    Zákon o cest. náhradách v § 2 hovorí, ktorá dávka má byť preukázaná. Stravné sa poskytuje nepreukázané t.j. bez bločkov.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.