Zavrieť

Porady

Zápočet rokov

Dobrý deň,
mám zamestnanca, ktorý veľmi túži po tom, aby mal v tomto roku dovolenku 25 dní. Teoreticky je to možné. Narodil sa v roku 1972. Nosí mi namiesto zápočtov rokov rôzne potvrdenia z predchádzajúcich zamestnaní, kde je uvedené len obdobie, kedy bol u nich zamestnaný. Mám od neho požadovať zápočty alebo mu tieto potvrdenia môžem uznať pre nárok na dovolenku 25 dní? Ďakujem za pomoc.
Usporiadat
tibor tibor

tibor je offline (nepripojený) tibor

práca nie je mojim hobbym-skorej šport a športovanie moje i celej rodiny,cestovanie-ale hlavne autom,popíjanie cinzana s nohami máčanými v mori ...viac
nech ide pracovať do školstva...tam jeho túžby budú nielen splnené - ale aj prekročené.
0 0
Evaman Evaman

Evaman je offline (nepripojený) Evaman

No asi Ti neostáva nič iné, len tieto papieriky zozbierať a posčítavať. Viď ZP §103 ods.2 - Dovolenka vo výmere 5 týž. patrí zamestnancovi,kt. do konca kal. roka dovŕši aspoň 15 rokov pracovného pomeru po 18 roku veku. V Ods. 4 sa o.i.hovorí , že zamestnanec je toto povinný preukázať...Čas trvania pracovného pomeru je definovaný v odstavci 5. Nebudem rozpisovať lebo je tam toho veľa.
0 0
Sefcikova Sefcikova

Sefcikova je offline (nepripojený) Sefcikova

daj mu 20 dní dovolenky a 5 dní neplateného voľna
0 0
Daska Daska

Daska je offline (nepripojený) Daska

RAK
Nepaltene volno by som nedavala, je s tym dost sarapaty
0 0
Luba2 Luba2

Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

Ak Ti to dostatočne preukáže, daj mu 25 dní, veď § 103 nestanovuje striktne zápočtový list na preukázanie, nech Ti to preukáže čím koľvek vieryhodným /teda potvrdeniami napr. aj z úradov/ ale žiadala by som samozrejme originály.
0 0
gjana gjana

gjana je offline (nepripojený) gjana

Ja som mu originály vrátila, myslela som si, že kópie mi budú stačiť. Takže si ich mám vypýtať späť?
0 0
Luba2 Luba2

Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

O origináloch a kópiách sa už viedlo veľa debát. Niekto dokonca vracia originály zápočtovných listov zamestnancom, keď končia. Ale ja si myslím, že ak máš aj Ty niečo vierohodne preukázať kontrole /DÚ, sociálka, inšp.práce/ tak Ti na to nie vždy stačí kópia. Ale zasa na druhej strane, vždy je lepšia kópia, než nič.
0 0
Evaman Evaman

Evaman je offline (nepripojený) Evaman

Samozrejme, že kópie Ti budú stačiť, Ľuba2 tým asi myslela len aby si si to overila z originálov.Ale ináč je to tak ako hovorí, že v zákone sa presne nedefinuje, že to musí byť iba zápočet rokov.
0 0
gjana gjana

gjana je offline (nepripojený) gjana

Takže to zhrniem: budem mu brať do úvahy aj potvrdenia a nechám si kópie. Ďakujem.
Pekný deň.
0 0
inge57 inge57

inge57 je offline (nepripojený) inge57

Ahojte! Prosím Vás vypĺňam tlačivko Zápočtový list a neviem či sa do započítanej doby zahŕňa aj štúdium na SŠ, SOU a VŠ?
0 0
Luba2 Luba2

Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

Áno, ak je to po 18 roku veku, ak Ti prinesie príslušný doklad o ukončení štúdia a ak bolo riadne ukončené. Nedokončené štúdium sa neráta.
0 0
Jozef Jozef

Jozef je offline (nepripojený) Jozef

Prosim vas aky doklad mam pytat od zamestnanca, ktory vykonal zakladnu vojensku sluzbu.

Na zaklade coho mu mozem uznat dobu vykonu vojenskej sluzby.

Vdaka
0 0
Jura Jura

Jura je offline (nepripojený) Jura

Podľa mňa vojenská knižka k nahliadnutiu, ty si vypíšeš dátumy a vrátiš VK.
0 0
Jozef Jozef

Jozef je offline (nepripojený) Jozef

Vdaka Jura,
a ked dotycny nema vojensku knizku?
0 0
JanaSys JanaSys

JanaSys je offline (nepripojený) JanaSys

gjana
Dobrý deň,
Nosí mi namiesto zápočtov rokov rôzne potvrdenia z predchádzajúcich zamestnaní, kde je uvedené len obdobie, kedy bol u nich zamestnaný. Mám od neho požadovať zápočty alebo mu tieto potvrdenia môžem uznať pre nárok na dovolenku 25 dní? Ďakujem za pomoc.
Ja mám tiež "dieru" v zápočtoch a preto mám od zamestnávateľov uvedené len obdobie, kedy som u nich bola zamestnaná. Po VŠ som bola rok na materskej a až pri odchode od prvého zamestnávateľa ma mzdárka upozornila, že mi nemôže dať zápočtový list (vrátane VŠ), lebo nemám doklad o materskej.
Vie mi niekto poradiť, aký doklad mám zohnať? Asi niekde od SP, ale problém je, že neviem kam sa obrátiť. V tom čase sme v našom meste nemali pobočku, pravdepodobne mi dávky vyplácala pobočka v Trenčíne. Myslíte, že im stačí poslať žiadosť s mojim a dcériným rodným číslom a oni my vystavia nejaké potvrdenie? Posielať to na našu pobočku alebo v TN? Stále to odkladám, lebo mám hrôzu z toho, že to tam budem musieť vybaviť osobne.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Jozef
Vdaka Jura,
a ked dotycny nema vojensku knizku?
Pokial absolvoval ZVS tak vojenskú knizku musí mat. Jedine ze by ju stratil, ale to je jeho problém, nech si vybaví náhradnú na voj. správe, alebo nech Ti prinesie s voj. správy potvrdenie o absolvovaní ZVS.
0 0
Jura Jura

Jura je offline (nepripojený) Jura

A čo je vyradený z evidencie? Tak nech ide na vojenskú správu a nech si žiada
potvrdenie doby ZVS. To je jeho problém, jeho povinnosťou je dokladovať ZVS.
0 0
Jozef Jozef

Jozef je offline (nepripojený) Jozef

Vdaka,
tak ho poslem na vojensku spravu, nech si to vybavi.
A v konecnom dosledku by to malo byt v jeho zaujme, nie?
caute
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
Chcem sa opýtať, ako vyplniť zápočet rokov. Uvediem tam počet odpracovaných rokov iba v našej organizácii? Môže to tak byť? Nemám všetky jeho predošlé zápočty. Díky.
0 0
Daniela Daniela

Daniela je offline (nepripojený) Daniela

POkiaľ máš predchádzajúce zápočtové listy v poriadku, tak započítaj, ak máš problém tak len odpracované vo vašej organizácii.
Mám však inú otázku: firma sa zlučuje s inou firmou, ktorá bude aj právnym následovníkov, je potrebné evidenčné listy ukončiť ku dňu zlučenia a odoslať na sociálnu poisťovňu, je potrebné vyplniť zápočtové listy?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať