Zavrieť

Porady

Potreba druheho uctu v banke

Prajem pekny den chcel by som sa poinformovat ohladom druheho uctu v banke.

Som zivnostik, a od 01.09.2007 budem zaroven aj zamestnanec. Budem potrebovat i iny ucet aby boli moje prijmy i vydavky prehladne?? Kedze ako zivnostnik mam minimum bankovych prevodov (FA, a platby do poistovni)

Vopred vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Pokiaľ by ste mzdu ako zamestnanec mali dostávať výlučne na bankový účet , tak doporučujem zriadiť osobný účet . Účet , ktorý máte zriadený na podnikanie , tam by som mzdu nedala na Vašom mieste posielať , ten by som nechala jedine na účel podnikania . Ale to treba zvážiť z Vašej strany .

    karcoolka1 je offline (nepripojený) karcoolka1

    externé účtovníctvo karcoolka1
    podnikateľský účet zvlásť, netreba dráždiť
    ale ak ti tam bude chodiť len mzda, ktorú si hneď vyberieš, tak nevadí

    maros37 je offline (nepripojený) maros37

    maros37
    takze doporucujete mat i druhy ucet?

    tato moja situacia je docasna a mozno bude trvat iba jeden alebo dva mesiace. Ak by mi vsetko papierovo sedelo bol by to velky problem mat iba jeden ucet??

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    maros37 Pozri príspevok
    takze doporucujete mat i druhy ucet?

    tato moja situacia je docasna a mozno bude trvat iba jeden alebo dva mesiace. Ak by mi vsetko papierovo sedelo bol by to velky problem mat iba jeden ucet??

    Je skutočne veľmi ťažké radiť , na tému podnikateľský účet a osobný účet tu na Porade bolo veľa diskusií a aj rozdielny názor k danému . Pripojím tento link a skúste sa príspevkami prelúskať ........k nejakému správnemu riešeniu k Vašej spokojnosti ...

    http://www.porada.sk/search.php?searchid=3582302

    irma1 je offline (nepripojený) irma1

    irma1
    maros37 Pozri príspevok
    takze doporucujete mat i druhy ucet?

    tato moja situacia je docasna a mozno bude trvat iba jeden alebo dva mesiace. Ak by mi vsetko papierovo sedelo bol by to velky problem mat iba jeden ucet??

    Nemusíš mať dva účty. Ale keby išlo o dlhodobejšiu situáciu, skús si zistiť, ako je to s ochranou vkladov pri podnikateľskom a osobnom účte. Možno je to to isté. Priznám sa, že neviem.

    HankaS je offline (nepripojený) HankaS

    HankaS
    A načo ti je ten druhý účet. Založ si podnikateľský a výplatu ako zamestnanec si môžeš brať aj z pokladne, aby si nemusel zakladať druhý účet.Ak potrebuješ aj ten druhý účet, môžeš mať jeden, ale musíš riadne dávať pozor, aby si si nesplietol svoje osobné zrážky a príjmy z účtu s tými podnikateľskými aktivitami.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    maros37 Pozri príspevok
    takze doporucujete mat i druhy ucet?

    tato moja situacia je docasna a mozno bude trvat iba jeden alebo dva mesiace. Ak by mi vsetko papierovo sedelo bol by to velky problem mat iba jeden ucet??
    Myslím si, že nie, najmä ak to je nakrátko ako píšeš a príjem zo závislej činnoti, ktorý mimichodom budeš Ty priznávať v DP nie je problém doložiť výplatnou páskou.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    maros37 Pozri príspevok
    takze doporucujete mat i druhy ucet?

    tato moja situacia je docasna a mozno bude trvat iba jeden alebo dva mesiace. Ak by mi vsetko papierovo sedelo bol by to velky problem mat iba jeden ucet??
    Pokiaľ sa jedná o dočasnú situáciu - jeden dva mesiace - je zbytočné otvárať si druhý účet. Doporučujem ale výplatu si vybrať vcelku a nie cez niekoľko výberov z bankomatov alebo súkromných platieb PK.

    -----------
    Veronika

    Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

    Marianna01
    Poznám aj podnikateľov, ktorí všetky financie premieľajú cez podnikateľský účet - samozrejme FO. Osobné výbery idú na osobnú spotrebu, príjmy sú dokladované výpl. páskami príp. iným spôsobom (zmluvy, príkazné zmluvy a pod.)

    Potreba druheho uctu v banke

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.