Zavrieť

Porady

Talentovaní autori z Porady

admin
V prieskume o vytvorení encyklopédie na podvojné účtovníctvo som spomínal, že máme na Porade talentovaných členov, ktorí by sa mohli do jej tvorby zapojiť.
Mnou navrhovaný model je, že za 20 komplexne vypracovaných príkladov získajú ročné predplatné do encyklopédie. (Pre jednoduchšie tzv. jednoriadkové príklady ešte zvererejním pomer.)
Príklady musia byť v dostatočnej kvalite autorského spracovania (kompozícia a štýl) a odborne správne. Nesmú byť opísané resp. prevzaté z inej literatúry. Príklady musia vychádzať z autorových poznatkov a skúseností a opierať sa o zákonné normy.
Podmienky a pravidlá pre vytváranie zverejním (napr. že príklad o nakúpení ceruzky sa neráta ak je vytvorený príklad na nákup kancelárskych pomôcok )

Aby niekto nespochybňoval odbornosť a správnosť vašich príkladov, zabezpečím ich kontrolu inými autormi a metodikmi (neberte to ako podceňovanie, každý keď začína písať si necháva kontrolovať svoje texty skúsenejším autorom, oponentom či recenzentom). Aj k textom autorov sa budú môcť vyjadrovať iní autori alebo užívatelia.
Toto považujem dokonca za jednu z výhod internetovej encyklopédie, pretože v klasickej publikácii si prečítate príklad a ak tam je chyba tak sa už nedá opraviť, ak na chybu aj upozorníte, tlačená verzia je už rozdistribuovaná...

Som presvedčený, že sa na Porade skrýva viacero talentovaných autorov .

Vaše názory?
Kto sa pridá? Napíšte mi SSku.

Vytvorím akúsi škôlku kde sa budú tieto texty písať a upravovať a vzájomne zisťovať či už daný príklad nie je napísaný... Hotové texty prejdú do encyklopédie.
O tom ako písať príklady môžeme v škôlke diskutovať, prípadne si vytvoríme modelové príklady.
Naposledy upravil Richard : 25.08.07 at 10:22
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Je to výzva, ktorú by sme mali zvážiť všetci, ktorí prispievame do porady. Niektorý z nás sú obdarovaný rečníckym, resp. spisovateľským talentom, niektorý pomenej.
Ja osobne sa hlásim, uvidím či budem spĺňať predpoklady na prispievateľa do Draka.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Haló poraďáci! Nikto sa nevyjadrí?
Zaujímavé v tejto téme:

http://www.porada.sk/t58014-p10-drak...tovnictvo.html

sa rozprúdila debata o platení či neplatení za Draka na PÚ, a keď tu máte možnosť byť sami tvorcami sa nikto nechytá? Alebo to mám pripisovať tomu, že Richard uviedol túto možnosť cez víkend?
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Keby som mala s PÚ skúsenosti,tak ako ich nemám, lebo som sa mu statočne vyhýbala ,prvá by som sa hlásila. Takto sa hlásim prvá ,ale ako predplatiteľ.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
smith Pozri príspevok
Haló poraďáci! Nikto sa nevyjadrí?
Zaujímavé v tejto téme:

http://www.porada.sk/t58014-p10-drak...tovnictvo.html

sa rozprúdila debata o platení či neplatení za Draka na PÚ, a keď tu máte možnosť byť sami tvorcami sa nikto nechytá? Alebo to mám pripisovať tomu, že Richard uviedol túto možnosť cez víkend?
Toto asi spolu veľmi nesúvisí. Patiť či neplatiť - nie je to isté, ako tvoriť, či netvoriť. Takže ja sa vyjadrím. Premýšľam a premýšľam, aký príklad som ešte nevidela zverejnený a na nič, vôbec na nič som neprišla. Je toľko publikovaných súvzťažností, že mám pocit, nech by som publikovala aký koľvek príklad, že by ho niekto od niekiaľ určite vyhrabal. Alebo som to celé nepochopila a tak sa už dopredu radšej ospravedlňujem.
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Súhlasím s Danilou. Je veľmi takmer nemožné vytvoriť nejaký nový príklad.
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

ja len potichúčky podotknem - prečítali ste si Richardove slová?:
Kto sa pridá? Napíšte mi SSku.

je tam síce aj - Váš názor?, ale kto napíše SS, myslím, že názor nemusí vyjadrovať...
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Marianna01 Pozri príspevok
ja len potichúčky podotknem - prečítali ste si Richardove slová?:
Kto sa pridá? Napíšte mi SSku.

je tam síce aj - Váš názor?, ale kto napíše SS, myslím, že názor nemusí vyjadrovať...
Mariannka, ja len tak potichúčku.... Prečítala som si veľmi pozorne Richardove slová. Ale ja som reagovala na smitha...
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

smith Pozri príspevok
Haló poraďáci! Nikto sa nevyjadrí?
..........tu máte možnosť byť sami tvorcami sa nikto nechytá? Alebo to mám pripisovať tomu, že Richard uviedol túto možnosť cez víkend?
Určite je to tiež dôvod. Treba túto tému vytiahnúť a posunúť v pondelok, nezostane bez ozveny.
Ale podstatné bude asi to, že záujemci o publikovanie sa prihlásia priamo Richardovi cez SS - podľa jeho pokynu. Tak si myslím ja .....
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
no veď uvidíme
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Danila Pozri príspevok
Toto asi spolu veľmi nesúvisí. Patiť či neplatiť - nie je to isté, ako tvoriť, či netvoriť.
Myslím si že Smith videl správny súvis medzi touto a tamtou témou...

Danila Pozri príspevok
Je toľko publikovaných súvzťažností, že mám pocit, nech by som publikovala aký koľvek príklad, že by ho niekto od niekiaľ určite vyhrabal. Alebo som to celé nepochopila a tak sa už dopredu radšej ospravedlňujem.
Ak chce niekto prispieť vlastným umom, musí vedieť analyticky rozmýšľať, nie odpísať príklad a potom ho vydávať za svoje autorské dielo... (myslím že som to inými slovami rovnako povedal v prvom príspevku - takže nech sa hlásia autori, ktorí to takto aj pochopili).
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Takže zatiaľ máme 5 talentovaných Poraďákov
ehm ehm čakal som viac odvahy...
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Richard Pozri príspevok
Myslím si že Smith videl správny súvis medzi touto a tamtou témou...



Ak chce niekto prispieť vlastným umom, musí vedieť analyticky rozmýšľať, nie odpísať príklad a potom ho vydávať za svoje autorské dielo... (myslím že som to inými slovami rovnako povedal v prvom príspevku - takže nech sa hlásia autori, ktorí to takto aj pochopili).
Richard, ak bol toto preklad môjho príspevku do tvojej reči, tak dovoľ moju trúfalosť, ale bol vcelku nevydarený. Neodpisovala som ani v druhej ľudovej, ani neskôr. Mojím zvykom bolo skôr správne našepkávať. Chcela som naznačiť, že zrejme neexistuje hospodárska operácia, ktorá by nebola publikovaná. Autori súvzťažností sú veľmi flexibilní... A ja len môžem poraďáckym autorom držať palce.
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
nesprávne Danila,

nebol to preklad tvojho príspevku, bolo to prepísanie môjho príspevku inými slovami...
reagujúc na tvoju nesprávnu interpretáciu môjho príspevku (vôbec som nemyslel na to že ty si niekedy niečo odpisovala, neviem ako ti to napadlo )
Naposledy upravil Richard : 27.08.07 at 15:38
0 0
LenkaDa LenkaDa

LenkaDa je offline (nepripojený) LenkaDa

Zdravim Vas vsetkych, velmi rada by som sa zapojila do tohto projektu ale netrufam si tvrdit, ze som expert na podvojne uctovnictvo. Niektore oblasti su mi blizsie, ine menej ale velmi rada by som to skusila. Takze, pocitajte so mnou....
0 0
Varmag Varmag

Varmag je offline (nepripojený) Varmag

Máme malú rodinnú firmu, dopravnú, kde potrebujeme stále viac info, aby sme mohli rozvíjať firmu a dosiahnúť dobré výsledky ...viac
ja som len teraz našla poradu.sk prvýkrát, hladám všetky možnosti, aby som mala vačší prehľad v PU. Školu mám ekonomickú, ale nikdy som nerobila účtovníctvo v praxi. Teším sa na poradu.
0 0
janča 99 janča 99

janča 99 je offline (nepripojený) janča 99

Ano,mám záujem o online encyklopédiu,je to super nápad....Rada by som prispela,ale ja som len začiatočník-samouk.Ja ak budem môcť, tak ju budem s radosťou používať..
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
A už máme 7 statočných autorov z Porady?

Nájdu sa ďalší???

Ak si prečítate príklad budete múdrejší, ako ho však vypracujete budete nielen múdrejší ale aj skúsenejší a erudovanejší v danej problematike...
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Richard Pozri príspevok
A už máme 7 statočných autorov z Porady?

7 s ???

Tak tak tak....je to aj o odvahe
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
hehe už 8 !!!

Podľa mňa sa tu nájde aj viacero, len sa netreba báť. Ak niečo ovládate tak vám to pôjde jedna-dva.
Ako som spomínal, nejde o to vytvoriť účtovný prípad, ktorý ešte nikdy v živote nenastal, ide o to dať dohromady VEĽKÚ databázu príkladov, ale nie tak že ich niekde opajcneme a porušíme autorské práva... inšpirovať sa však nie je zakázané, a mnoho príkladov na inšpiráciu máme aj tu na Porade.
Úplne stačí aby sa autori správnych odpovedí zapojili a priadli svoje príklady do encyklopédie...
a bude to tam peknučko prehľadne na kôpke
0 0
Janka P Janka P

Janka P je offline (nepripojený) Janka P

žena - čo viac si želať ?
Páči sa mi tá myšlienka so " škôlkou ", môže z toho vzniknúť vcelu zaujímavá a dôveryhodná encyklopédia. Už sa na ňu teším.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať