Zavrieť

Porady

Vypoved

Dobry vecer!Prosim poradte kto mozte.
24.08.2007 som podpisala pac. zmluvu na jeden rok, z nastupom od 3.9. 2007. V zmluve nie je spomenuta skusobna doba. Mozem nenastupit? Alebo musim dat riadnu 2-mesacnu vypoved.Nemyslim zeby sa dalo zo zamestnavatelom DOHODNUT. Ako ma mozu postihnut az nenastupim? Dakujem Zuzanelka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    zuzanelka Pozri príspevok
    Dobry vecer!Prosim poradte kto mozte.
    24.08.2007 som podpisala pac. zmluvu na jeden rok, z nastupom od 3.9. 2007. V zmluve nie je spomenuta skusobna doba. Mozem nenastupit? Alebo musim dat riadnu 2-mesacnu vypoved.Nemyslim zeby sa dalo zo zamestnavatelom DOHODNUT. Ako ma mozu postihnut az nenastupim? Dakujem Zuzanelka
    Keďže začiatok výkonu práce je stanovený až na 3.9.2007, možno uplatniť inštitút odstúpenia od PZ, viď § 19, ods. 2 ZP, ktorý znie:

    § 19

    (1) Účastník, ktorý konal v omyle, ktorý druhému účastníkovi musel byť známy, má právo od zmluvy odstúpiť, ak sa omyl týka takej okolnosti, že by bez neho k zmluve nedošlo.

    (2) Od pracovnej zmluvy možno odstúpiť, len kým zamestnanec nenastúpi do práce v dohodnutý deň bez toho, že by mu v tom bránila prekážka v práci, alebo do týždňa neupovedomí zamestnávateľa o tejto prekážke.

    zuzanelka je offline (nepripojený) zuzanelka

    zuzanelka
    Tono, dakujem ti - spadol my kamen zo srdca. Bolo to takto:pytala som sa ci je 3-mesacna skusobna doba-pani povedala ze ano,do zmluvy to vsak neuviedla, a pri podpisovani my ju nedovolila precitat- surila len aby som to chytro podpysala.Druha vec je ze praca pre tuto firmu by bolo v konflikte s mojim svedomim.Konala som prenahlene a tak trochu aj pod natlakom zamestnavatela. Teraz staci ked to zaestnavatelovi oznamim telefonicky alebo musim pisomne? Vdaka.

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    zuzanelka Pozri príspevok
    Tono, dakujem ti - spadol my kamen zo srdca. Bolo to takto:pytala som sa ci je 3-mesacna skusobna doba-pani povedala ze ano,do zmluvy to vsak neuviedla, a pri podpisovani my ju nedovolila precitat- surila len aby som to chytro podpysala.Druha vec je ze praca pre tuto firmu by bolo v konflikte s mojim svedomim.Konala som prenahlene a tak trochu aj pod natlakom zamestnavatela. Teraz staci ked to zaestnavatelovi oznamim telefonicky alebo musim pisomne? Vdaka.

    §45 ods. 3 Zákonník práce: Skúšobná doba sa musí dohodnúť písomne, inak je neplatná. - Pokiaľ nie je písomne v zmluve, tak skúšobná doba neexistuje.

    2 otazka: Keď nenastúpiš 3.9. do práce, tak firma použije spomínaný paragraf - určite

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    zuzanelka Pozri príspevok
    Tono, dakujem ti - spadol my kamen zo srdca. Bolo to takto:pytala som sa ci je 3-mesacna skusobna doba-pani povedala ze ano,do zmluvy to vsak neuviedla, a pri podpisovani my ju nedovolila precitat- surila len aby som to chytro podpysala.Druha vec je ze praca pre tuto firmu by bolo v konflikte s mojim svedomim.Konala som prenahlene a tak trochu aj pod natlakom zamestnavatela. Teraz staci ked to zaestnavatelovi oznamim telefonicky alebo musim pisomne? Vdaka.
    Jednoznačne písomne to oznám zamestnávateľovi, že odstupuješ od prac.zmluvy a odvolaj sa na horeuvedený paragraf. A pošli to doporučene, alebo keď to dávaš osobne nechaj si potvrdiť jednu kópiu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.