Zavrieť

Porady

Ukončenie pracovného pomeru počas PN

Chcela by som Vás poprosiť o radu.
Zamestnanec má každý mesiac minimálne jeden deň absencie. Chodí do práce ako sa mu chce. 23.08.2007 sme mu písomne poslali okamžité ukončenie pracovného pomeru z dôvodu absencie, nakoľko už od 22.08.2007 nebol v práci. Tento mesiac to už bolo 3x. Dnes prišiel do práce a doniesol PN, ktorú mu vystavil doktor dňa 27.08.2007 s tým, že je práceneschopný od 23.08.2007. Viete mi poradiť, či je výpoveď teraz platná? Musíme mu vyplatiť náhradu príjmu pri dočasnej PN? Alebo musíme počkať kým ukončí PN a potom môžeme rozviazať pracovný pomer?

Ďakujem veľmi pekne za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kazu je offline (nepripojený) Kazu

    Kazu
    Rozumien tomu tak, že už 23. 8. nebol vašim zamestnacom. Alebo ešte bol?
    Ak u vás naposledy "pracoval" 22.8. tak výpoveď budem považovať za platnú. Ale na vašom mieste by som zavolala lekárovi, či naozaj vystavil PN so spiatočnou platnosťou. To sa mi zdá veľmi čudné. Možno na to bol nejaký dôvod a možno to je hodné aj kontroly z úradu pre dohľad nad lekárskou starostlivosťou.

    brm je offline (nepripojený) brm

    živnostník brm
    no, ja som sa nedávno stretla s pn-kou, ktorú doktor vystavil viac ako tri týždne spätne...a na sociálke mi povedali že je to ok, že už môžu...

    evucha1 je offline (nepripojený) evucha1

    evucha1
    23.08.2007 sme mu poslali oznámenie o skončení pracovného pomeru, pretože už 22.08.2007 neprišiel do práce. 27.08.2007 doniesol PN, ktorá bola vystavená 27.08.2007 ale dátum začiatku PN bol 23.08.2007.

    Ukončenie pracovného pomeru počas PN

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.