Zavrieť

Porady

Pečené prasiatko

Ahojte poraďáci,
priateľ bude čoskoro oslavovať okruhliny v širšom kruhu a keďže sme sa gulášoviek nasýtili viac ako dosť, chceli by sme upiecť prasiatko. Viete ako na to? Vopred ďakujem za tipy.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    No tak my to máme jednoduché,nedaleko odo mna je pekáren a ked potrebujeme upiecť prasiatko tak tam ho vždy odnesieme a oni nám ho perfektne upečú, skús sa opýtať v nejakej pekárni,určite to robia aj inde.

    ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

    šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac ZEvina
    Súhlasím s dan. Bola som na dvoch oslavách, kde mali pečené prasiatko upečené v peci a mäsko bolo mäkké a chrumkavé. A na jednom celopodnikovom stretnutí sa chudák "kuchár" trápil s pečením prasiatka na ražni celý deň. Mal takú špeciálnu polevu, ktorou neustále točiace sa prasiatko potieral. Mäso bolo výborné, ale je to veľmi pracné a asi aj oveľa drahšie (drevo nemôže byť hociaké, prípravok na potieranie - viem, že tam išli koreniny, pivo, olej...)

    dad111 je offline (nepripojený) dad111

    Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac dad111
    Absolvoval som dost akcii, kde sme opekali nielen prasiatko. Musim vsak povedat, ze nikdy som nezazil take, o ktorom sa da povedat, ze by bolo vynikajuce. Je to vela masa, mlade velmi jemne. Skusali sme vselico. Nalozenie do nalevu na niekolko dni, napichanie nalevu specialnymi ihlami a striekackami, ake pouzivaju masiari-udenari, naporcovane a pecene v pekarni (to bolo najlepsie), rozne plnky a neviem co este. Na jednej akcii v restauracii mali skuseneho kuchara. Prasa odral, do koze na ktorej zostala hlava zabalil rozne druhy masa a piekol. On to porcoval, na reze to bola krasna mozajka a chut dobra. V inzeratoch su odbornici, ktori Vam ho upecu u Vas doma na plynovom grile. Nic moc. Rozhodne tvrdim, ze je mnoho inych vynikajucich receptov na zivanske. Cele prasiatko je len na pohlad. Nedoporucujem. Skoda masa.

    ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

    šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac ZEvina
    dad111 Pozri príspevok
    Rozhodne tvrdim, ze je mnoho inych vynikajucich receptov na zivanske. Cele prasiatko je len na pohlad. Nedoporucujem. Skoda masa.
    Nemôžem s dad111 celkom súhlasiť. Netvrdím, že živánske nie sú dobré, ale pečené prasiatko nielenže vyvoláva slávnostnú atmosféru, ale mne, aj všetkým zúčastneným pečené prasiatko veľmi chutilo. A zabudla som na tú plnku. V peci pečené prasiatko bolo plnené perfektnou plnkou. Čerstvý chlebík a veľa zeleniny. Mňam!

    nika123 je offline (nepripojený) nika123

    nika123
    dad111 Pozri príspevok
    Absolvoval som dost akcii, kde sme opekali nielen prasiatko. Musim vsak povedat, ze nikdy som nezazil take, o ktorom sa da povedat, ze by bolo vynikajuce. Je to vela masa, mlade velmi jemne. Skusali sme vselico. Nalozenie do nalevu na niekolko dni, napichanie nalevu specialnymi ihlami a striekackami, ake pouzivaju masiari-udenari, naporcovane a pecene v pekarni (to bolo najlepsie), rozne plnky a neviem co este. Na jednej akcii v restauracii mali skuseneho kuchara. Prasa odral, do koze na ktorej zostala hlava zabalil rozne druhy masa a piekol. On to porcoval, na reze to bola krasna mozajka a chut dobra. V inzeratoch su odbornici, ktori Vam ho upecu u Vas doma na plynovom grile. Nic moc. Rozhodne tvrdim, ze je mnoho inych vynikajucich receptov na zivanske. Cele prasiatko je len na pohlad. Nedoporucujem. Skoda masa.

    Môj manžel je pekár v neďalekej pekárni.Prasiatok upiekol neúrekom a vždy len s pochvalou.Prasiatko je mňamka.Určite doporučujem pečené v peci.Oblížete si všetky prsty.Ale je pravda,že nie každý pekár to vie dobre upiecť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.