Zavrieť

Porady

Náhrada za ušlý zárobok

Viem, ze sa ohladom týchto tém uz co to popisalo ale nepomohlo mi to vyriesit moj problem, takze vas prosim o radu...Zamestnanec bol predvolany ako svedok na vysluch pricom si pozaduje potvrdenie usleho zarobku, ktory by mu mal sud zaplatit...Problem mi vznikol v tom, ze dany zamestnanec je odmenovany percentualne podľa vyšky tržieb z konkretneho mesiaca co v praxi znamena, ze jeho mzda sa pohybuje rozne (v r. 2007 to bolo od tych 11 000 za slabsie mesiace do 26 000 v hrubom...) V pracovnej zmluve ma dohodnutu minimalnu mzdu plus premie v neobmedzenej vyske..cize do premii mu davam rozdiel medzi min. mzdou a stropom dosiahnutym v konkretnom mesiaci...Z toho vychadzajuc neviem predbezne urcit kolko tento zamestnanec v dany den zarobi a o kolko peniazkov pride...(a ci vobec o ne pride..kedze su hodnoteni ako skupina predajcov a lisia sa len vyskou percent). Prosim poradte mi ako mam uslu mzdu vypocitat v takomto pripade...A tiež si nie som ista ako je to s odvodmi (ZP + SP) a odhlasovanim zamestnanca...Velmi pekne ďakujem za akukolvek pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Bubasis je offline (nepripojený) Bubasis

    Bubasis
    Poradi mi niekto?...prosiim dost mi to suuri a fakt neviem co s tym..Uz som rozmyslala, ze budem vychadzat z minimalnej mzdy - cize usly zarobok bude:
    7 600/160 hod (prac.fond-IX/2007)=47,5 x 8 hod/deň=380,- Sk
    Túto sumu zrazim zamestnancovi zo zakladnej mzdy a hotovo...co myslite?

    azuz je offline (nepripojený) azuz

    azuz
    Myslím si, že by si mala vychádzať z priemerného zárobku.
    Ak nepracoval, nemá nárok na mzdu ale na náhradu mzdy a pri jej výpočte sa zvyčajne vychádza z priemerného zárobku.

    Bubasis je offline (nepripojený) Bubasis

    Bubasis
    Dakujem ti velmi pekne za rychlu odpoved vobec som si nebola ista ci postupujem spravne a urcite dam radsej na teba...cize budem vychadzat z priemerneho zarobku za II.Q ()Este by ma zaujimalo co s odvodmi do SP a ZP a taktiez s prerusovanim poistenia...Je zamestnanec a zamestnavatel povinny zaplatit za tento den a zrazenu ciastku odvody a daň?

    azuz je offline (nepripojený) azuz

    azuz
    Z pohľadu zamestnávateľa je to neplatené voľno - takže prerušuješ sociálne poistenie a neplatíš príslušné odvody. Keďže ide o neplatené voľno, ktoré je zamestnávateľ povinný poskytnúť, upravuje sa min. VZ pre ZP.

    jana32 je offline (nepripojený) jana32

    jana32
    Dorbý deń, dnes poradu bombardujem otázkami, ale nejako to tak vyšlo. Zamestnanec bol predvolaný na súd a doniesol papier, kde mu mám potvrdiť, ale neviem z toho vyjsť.
    Je tu veta: Čistý hodinový zárobok vo výške 3,44 € - má čistý mesačný zárobok, z ktorého pripadá na jednu hodinu pracovného času .... €. Ak je jeho hodinový zárobok 3,44 €, tak nerozumiem, čo napísať do tej vybodkovanej časti - to isté? A ešte jedna veta : Ušlý zárobok sa mu zrazí - nezrazí z jeho zárobku. Čo to znamená? Veľmi pekne ďakujem, potrebujem to vyplniť a neviem sa pohnúť dopredu.

    Náhrada za ušlý zárobok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.