Zavrieť

Porady

Rastlinky v črepníkoch cez zimu

Dobrý deň. Vie mi niekto poradiť, prosím? Ako zazimovať rastlinky v črepníkoch, keď ich bohužiaľ nemám kam schovať? Museli by ostať vonku. Chcela by som si spraviť taký kvetinový kútik s veľkými rastlinami. Vie mi niekto poradiť, ktoré rastliny znesú zimu najlepšie? Chcela by som určite Tuje a Figovník. Je to v závetrí, ale musia byť v črepníkoch, lebo je tam všade betón. Ďakujem za každú radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kuzelnicka je offline (nepripojený) Kuzelnicka

    som kuzelnik bezneho zivota:))) ...viac Kuzelnicka
    Pokial budu rastlinky v zavetri tak by to mali prezit, aspon tuja urcite, figovnik s tym nemam skusenosti.
    Pri prezimovanie je dolezite aby mali crepniky - korene relativne v teple tzn. dat ich do vacsich crepnikov zo zeminou. A zhora prikryt nejakou jutovinou.

    hetty je offline (nepripojený) hetty

    hetty
    Figovník som mala zasadený vonku - nie v črepníku. Konáre som sklonila k zemi a zaťažila a prikryla lístím, slamou tak prežil zimu.
    Kvetináče som dávala do bedničky a obložila polystyrénom - pod balkónom.

    LATRYNA je offline (nepripojený) LATRYNA

    obyčajná ženská LATRYNA
    Tuja vonku prezimuje aj keď je tuhšia zima, je ale vhodné na zeminu v črepníku uložiť čečinu, alebo kôru, či stačí aj lístie. Figovníkov je viac druhov a tak nie je isté, ktorému zima uškodí a ktorému nie.

    Rastlinky v črepníkoch cez zimu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.