Zavrieť

Porady

Zamestnanec na PN

Ahojte,
chcela by som poradit. Mame zamestnanca na PN, prvych 10 dni mu predplacame my ako zamestnavatel, od 11 dna to postupujeme na socialnu poistovnu.
Co vsetko, ake doklady posielam na socialnu poistovnu?

Dakujem
Usporiadat
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Bambi23 Pozri príspevok
Ahojte,
chcela by som poradit. Mame zamestnanca na PN, prvych 10 dni mu predplacame my ako zamestnavatel, od 11 dna to postupujeme na socialnu poistovnu.
Co vsetko, ake doklady posielam na socialnu poistovnu?

Dakujem
Posielaš II. diel DPN kde potvrdíš časť "Potvrdenie zamestnávateľa" a priložíš Potvrdenie zamestnávateľa o zamestnancovi na účely..........
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Pozri sem: http://www.porada.sk/t58513-pn-a-zamestnavatel.html
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

VERONIKA6 Pozri príspevok
Posielaš II. diel DPN kde potvrdíš časť "Potvrdenie zamestnávateľa" a priložíš Potvrdenie zamestnávateľa o zamestnancovi na účely..........
Je to presne toto:
Potvrdenie zamestnávateľa o zamestnancovi na účely uplatnenia nároku na nemocenskú dávku
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Tweety Pozri príspevok
Je to presne toto:
Potvrdenie zamestnávateľa o zamestnancovi na účely uplatnenia nároku na nemocenskú dávku
Viem presne čo je to, len som to doplnila bodkami.
0 0
Bambi23 Bambi23

Bambi23 je offline (nepripojený) Bambi23

To "Potvrdenie zamestnávateľa o zamestnancovi na účely.........." je niekde nejake specialne tlacivo? Kde sa da najst? V programe na mzdy ho nemam.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Jasné, robím to rovnako, iba som chcela Bambi 23 uviesť celý názov- možno, že sa s tým ešte nestretla. My ostatní sme už ostrieľaní
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Bambi23 Pozri príspevok
To "Potvrdenie zamestnávateľa o zamestnancovi na účely.........." je niekde nejake specialne tlacivo? Kde sa da najst? V programe na mzdy ho nemam.
Nájdeš ho na stránke http://www.socpoist.sk/index/index.php?ids=362
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Tweety Pozri príspevok
Alebo si pozdri "tlačivá - dokumenty" - poistné tlačivá, tam je tiež pod názovm "Potvrdenie na účely PN.
0 0
Bambi23 Bambi23

Bambi23 je offline (nepripojený) Bambi23

Dakujem.
Chcem sa este opytat, s tymto zamestnancom mame dost problem. Len co nastupil hodil sa na PN, pritom vieme, ze je na fuske mimo bydliska (v inom meste) kde robi na stavbe pribuznych. Aj sme ho tam boli "pozriet" ale stale sa nam vysmial, ze s tym nic nemozeme robit.
Sef povedal, ze to mame nechat tak, ved po 10 dni mu to preplaca socialka, nech si to riesia oni, ze on ho po stavbach nahanat nebude ...
My ho sice vraj mozeme skontrolovat, ci je naozaj na stavbe, ale ako mu to dokazat?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Jedno odporúčanie: ak je ešte v skúšobnej dobe, môžete s ním skončiť PP aj počas DPN. Počas DPN ho môžete skontrolovať, či dodržiava liečebný režim, ak nedodržiava, spíšete záznam so svedkami, a môžete to posudzovať ako porušenie pracovnej disciplíny- nedodrž. liečebného režimu.
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Pozri túto tému: http://www.porada.sk/t12145-poruseni...ho-rezimu.html
0 0
Bambi23 Bambi23

Bambi23 je offline (nepripojený) Bambi23

Je v skusobnej dobe. To sa naozaj da, ukoncit s nim pracovny pomer aj ked je na marodke? To je super, sef bude len rad ... dakujem za radu.
A co mu mam dat do vypovede ako dovod ukoncenia pracovnoho pomeru, aby to bolo "koser" .. ukoncenie v skusobnej dobe?
Dakujem
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Bambi23 Pozri príspevok
Je v skusobnej dobe. To sa naozaj da, ukoncit s nim pracovny pomer aj ked je na marodke? To je super, sef bude len rad ... dakujem za radu.
A co mu mam dat do vypovede ako dovod ukoncenia pracovnoho pomeru, aby to bolo "koser" .. ukoncenie v skusobnej dobe?
Dakujem
Ukončenie v skúšobnej dobe.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Bambi23 Pozri príspevok
Je v skusobnej dobe. To sa naozaj da, ukoncit s nim pracovny pomer aj ked je na marodke? To je super, sef bude len rad ... dakujem za radu.
A co mu mam dat do vypovede ako dovod ukoncenia pracovnoho pomeru, aby to bolo "koser" .. ukoncenie v skusobnej dobe?
Dakujem
Je to § 72 ZP.
0 0
Bambi23 Bambi23

Bambi23 je offline (nepripojený) Bambi23

je to niekde v zakone uvedene, ze sa to moze? Aby som to vedela pred sefom obhajit ... Ten zamestnanec je dost "vychytraly" tak aby sme to mali "osetrene".
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Pozri prísp. 15, tam máš uvedený §.
0 0
Bambi23 Bambi23

Bambi23 je offline (nepripojený) Bambi23

Tweety Pozri príspevok
Je to § 72 ZP.
Dakujem, nasla som si to. Ale tyka sa to naozaj aj ak je zamestnanec na marodke? To by som potrebovala presne vediet, sef ma s tym inac vyrazi ... ved to asi poznate
Je niekde v zakone, ze ho mozeme vyhodit aj ked je na PN a je v skusobnej dobe?

Este raz dakujem.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Kedže neide o výpoveď, ale o skončenie PP počas SD podľa uvedeného §, neplatia pri tomto § žiadne obmedzenia, ako u výpovede.
0 0
Bambi23 Bambi23

Bambi23 je offline (nepripojený) Bambi23

Tweety Pozri príspevok
Kedže neide o výpoveď, ale o skončenie PP počas SD podľa uvedeného §, neplatia pri tomto § žiadne obmedzenia, ako u výpovede.
v §72, bod 2 je napisane, ze vypoved sa ma dorucit "spravidla" aspon 3 dni pred dnom, ked sa ma pracovny pomer skoncit. Tie 3 dni su zavazne, alebo mu mozem dnes 30.8. dat vypoved k 31.8. a poslat ju postou, kedze doma nebude a do prace k nam sa tiez tak skoro nedostavi?
Ide mi o to, ci ten vyraz spravidla znamena musi byt minimalne 3 dni pred ukoncenim a ci vyraz dorucit moze byt chapany aj ako datum postovej peciatky, alebo to musi prevziat osobne?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Má sa doručiť- čiže môže, ale nemusí, nie je taxitívne určené, že musí.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať