Zavrieť

Porady

smernica - vnútropodnikové účtovníctvo

Ahojte, hľadám na Porade už asi hodinu a nenašla som nejakú radu, príp. prilepenú smernicu týkajúcu sa vnútropodnikového účtovníctva.Na 8-ových účtoch sledujeme nejaké výkony spojené s "činnosťou jedného hosp. strediska pre druhé, ktoré si túto činnosť vyžiadalo",... .Potrebujem to dostať do smernice, nevedel by niekto poradiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    silviaproch je offline (nepripojený) silviaproch

    silviaproch
    Priložila som takú všeobecnú smernicu vnútropdnikového učtovníctva , snád sa dá použiť.
    Zároveň by som sa chcela poprosiť o praktickú radu. Ide mi o to, že naša spoločnosť predáva tovar a zároveň ho zákazníkovi prepraví. V účtovníctve mám teda v stredisku TOVAR nejaké výnosy za predaj a náklady v obstarávacej cene tovaru. V stredisku PREPRAVA mám však len rôzne náklady na PHM, diéty a pod. a chcela by som konkrétne náklady na túto prepravu evidovať v stredisku TOVAR (mám nejakú sadzbu na km a viem počet km). Predpokladám, že by stredisko PREPRAVA mohlo vystaviť vnútropodnikovú faktúru stredisko TOVAR, ale ako to zaúčtovať, má to nejaké daňové dopady?
    Napadá ma napr. cez interný doklad zaúčtovať:
    stredisko preprava - predaj prepravy 395/602-999
    stredisko tovar - 518-999/395

    Prosím o Vaše skúsenosti.
    Naposledy upravil silviaproch : 05.05.08 at 12:38

    Renata0908 je offline (nepripojený) Renata0908

    Renata0908
    Ahoj, neviem na čo chceš robiť faktúru medzi strediskami. Stačí iba na základe účtovného dokladu (interného) zúčtovať cez účet 395 výnosy z jedného strediska na druhé a náklady tak isto.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    silviaproch Pozri príspevok
    naša spoločnosť predáva tovar a zároveň ho zákazníkovi prepraví. V účtovníctve mám teda v stredisku TOVAR nejaké výnosy za predaj a náklady v obstarávacej cene tovaru. V stredisku PREPRAVA mám však len rôzne náklady na PHM, diéty a pod. a chcela by som konkrétne náklady na túto prepravu evidovať v stredisku TOVAR (mám nejakú sadzbu na km a viem počet km). Predpokladám, že by stredisko PREPRAVA mohlo vystaviť vnútropodnikovú faktúru stredisko TOVAR, ale ako to zaúčtovať, má to nejaké daňové dopady? danove dopady to nema
    Napadá ma napr. cez interný doklad zaúčtovať:
    stredisko preprava - predaj prepravy 395/602-999...........395 /699.
    stredisko tovar - 518-999/395 ....................................599 /395

    Prosím o Vaše skúsenosti.
    nemozes vnp.vykony uctovat na prvotne naklady/vynosy.
    preto som navrhla ucty ine
    ucty 395=0, 599=699, takze to nebude mat vplyv na zaklad dane ani na vysledok hospodarenia.

    gbkksnr je offline (nepripojený) gbkksnr

    gbkksnr
    silviaproch Pozri príspevok
    supeeeer, ďakujem za rady , jasne budem to účtovať len cez ID a na účty 599/699
    Chcela by som reagovat na temu VP uctovnictva, ako sa prenesu naklady do normalneho uctovnictva ?

    smernica - vnútropodnikové účtovníctvo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.