Zavrieť

Porady

Zamestnanec+auto od sestry

Dobrý deň chcela by som sa opýtať na dve otázočky:1.som zamestnaná u živnostníka na dohodu o vedl.prac.činnosti, zároveň mám aj hl.plac.pomer. Môžem si uplatňovať cestovné náhrady t.j. (myslím tým tých 6,20 za km) keď mam požičané pre svoju prácu auto od sestry bez zmluvy a nemusím platiť cestnú daň? 2. ak by som uzatvorila dohodu o pracovnej činnosti nie je tam stanovená výška mzdy ako bolo kedysi tých 4000,- aspoň si to myslím a tiež by som si chcela robiť cesťáky. No neviem či je to možné.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Dohoda o prac.činnosti v zmysle §228a, platné od 1.9.07, nie je obmedzená výškou príjmu.
    Na základe nej možno vykonávať pracovnú činnosť v rozsahu najviac 10 hod. týždenne.
    Aj pri prácach na základe dohôd - pokiaľ je to písomne dohodnuté - možno si uplatňovať cestovné náhrady. U zamestnanca nie je podmienka že musí byť vlastné auto /len u SZČO/, ako zamestnávateľ by som však trvala na tom, aby bolo poistené.

    --------
    Veronika

    Zamestnanec+auto od sestry

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.