Zavrieť

Porady

Dohoda o VP od 01.09.2007

Ahojko Poraďáci, chcem Vás poprosiť o radu,ako to je s dohodármi od 01.09.2007.Môžem ich naďalej zamestnávať na základe dohody o VP,alebo ich musím zamestnať na základe dohody o pracovnej činnosti.A koľko hodín môžu odpracovať? ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    dicinka Pozri príspevok
    Ahojko Poraďáci, chcem Vás poprosiť o radu,ako to je s dohodármi od 01.09.2007.Môžem ich naďalej zamestnávať na základe dohody o VP,alebo ich musím zamestnať na základe dohody o pracovnej činnosti.A koľko hodín môžu odpracovať? ďakujem
    DoVP naďalej je možná, s tým, že rozsah odpracovaných hodín sa predĺžilo z 300 na 350 hodín.

    dicinka je offline (nepripojený) dicinka

    dicinka
    Spomínaných 350 hod. ročne sa týka aj dohodárov, ktorí sú už zamestnaný od marca tohto roku?

    Aljok je offline (nepripojený) Aljok

    Aljok
    Áno. Pozri ZP:
    § 226
    Dohoda o vykonaní práce

    (1) Dohodu o vykonaní práce zamestnávateľ môže uzatvoriť s fyzickou osobou, ak predpokladaný rozsah práce (pracovnej úlohy), na ktorý sa táto dohoda uzatvára, nepresahuje 350 hodín v kalendárnom roku. Do predpokladaného rozsahu práce sa započítava aj práca vykonávaná zamestnancom pre zamestnávateľa na základe inej dohody o vykonaní práce.

    remenka je offline (nepripojený) remenka

    remenka
    Dobrý deň, chcem sa spýtať vie mi niekto poradiť, že pokiaľ sa príjma pracovník- po novom na dohodu o pracovnej činnosti a zároveň je SZČO nahlasuje zamestnávateľ túto skutočnosť aj na daňový úrad? do sociálnej poisťovne formou "Registračného listu", ale nie som si istá či aj na daňový úrad.

    remenka je offline (nepripojený) remenka

    remenka
    Dobrý deň, chcem sa spýtať vie mi niekto poradiť, že pokiaľ sa príjma pracovník- po novom na dohodu o pracovnej činnosti a zároveň je SZČO nahlasuje zamestnávateľ túto skutočnosť aj na daňový úrad? do sociálnej poisťovne formou "Registračného listu", ale nie som si istá či aj na daňový úrad.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    remenka Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcem sa spýtať vie mi niekto poradiť, že pokiaľ sa príjma pracovník- po novom na dohodu o pracovnej činnosti a zároveň je SZČO nahlasuje zamestnávateľ túto skutočnosť aj na daňový úrad? do sociálnej poisťovne formou "Registračného listu", ale nie som si istá či aj na daňový úrad.
    Zamestnanca pri nástupe na dohodu na DU nenahlasuješ. Musíš byť registrovaná ako platiteľ dane zo závislej činnosti a do konca mesiaca po skončení kal. štvrťroka zaslať na DU Prehľad o zrazených preddavkoch a do troch mesiacov po skončení kal. roka ročné Hlásenie.

    -------
    Veronika

    remenka je offline (nepripojený) remenka

    remenka
    Veronika ďakujem za informáciu. Ešte sa Ťa spýtam, že pokiaľ je živnostník a je zamestnaný na dohodu odvádza zaňho zamestnávateľ daň? Ešte upresním kamarát má ísť pracovať do školy na dohodu a povedali mu tam, že zaňho nebudú odvádzať daň, tak sa mi to nezdá.
    Naposledy upravil remenka : 13.09.07 at 15:37

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Nie som Veronika, ale odpoviem áno, samozrejme, že odvádza. Jeho odmena patrí medzi ZČ.
    Naposledy upravil Tweety : 13.09.07 at 15:42
    chcem sa opytat v nejakej teme som nasla ze sa ma vypisat pri dohodarovi ci si uplatnuje NP alebo nie
    robi sa to len PZ ci aj pri dohodach

    Kazu je offline (nepripojený) Kazu

    Kazu
    Myslíš, či mu máš dať podpísať vyhlásenie na zdanenie príjmov FO zo závislej činnosti?

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    leilaaaa80 Pozri príspevok
    chcem sa opytat v nejakej teme som nasla ze sa ma vypisat pri dohodarovi ci si uplatnuje NP alebo nie
    robi sa to len PZ ci aj pri dohodach
    Keď prijímaš dohodára, tak sa ho spýtaš, či už uplatňuje u iného zamestnávateľa nezdaniteľnú čiastku; ak nie, môže ju aj ako dohodár uplatniť u vás; za tým účelom vo Vyhlásení ... svojim podpisom potvrdí, že túto čiastku neuplatňuje inde.

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    remenka Pozri príspevok
    Ešte sa Ťa spýtam, že pokiaľ je živnostník a je zamestnaný na dohodu odvádza zaňho zamestnávateľ daň? Ešte upresním kamarát má ísť pracovať do školy na dohodu a povedali mu tam, že zaňho nebudú odvádzať daň, tak sa mi to nezdá.
    ja to trošku upresním. Ak ten kamarát podpísal u zamestnávateľa, kam ide pracovať na dohodu Vyhlásenie a jeho mesačný príjem bude menej ako 7968,- Sk, tak za neho daň odvádzať fakt nebude.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.