Zavrieť

Porady

nadčas za sobotu a nedeľu

Môže mi niekto poradiť ako mám vyrátať mzdu za nedeľu? Za sobotu mi je jasné...25%, ale neviem ako v nedeľu 25 alebo 50%. Čo je správne podľa zákona? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    grette je offline (nepripojený) grette

    grette
    Všetko to čo presahuje v 8/2007 176 hodín je nadčas a k tomu dávaš 25% príplatok je jedno či to bola sobota alebo nedeľa je to jednoducho nadčas...

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    Príplatky za sobotu a nedeľu ZP nepozná, iba ak ich máte v nejakej smernici alebo kolektívnej zmluve.

    Príplatky podľa ZP: za sviatok, za nočnú zmenu, za nadčas a nové znenie za sťažené podmienky - mzdová kompenzácia za sťažený výkon práce


    Ale ak je to nadčas, tak len 25 % - ako je napísané v predch. príspevku.

    ofsetka je offline (nepripojený) ofsetka

    ofsetka
    a môžem sa ešte spýtať ako mám zaplatiť prácu vo sviatok 10 hodín? 8 hodín mi je jasných ale tie 2 hodinky neviem...v kolek.zmluve mám 100% za sviatok.

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    ofsetka Pozri príspevok
    a môžem sa ešte spýtať ako mám zaplatiť prácu vo sviatok 10 hodín? 8 hodín mi je jasných ale tie 2 hodinky neviem...v kolek.zmluve mám 100% za sviatok.
    Za 10 hodín zaplatíš mzdu + mzdové zvýhodnenie za prácu vo sviatok a za 2 hodiny zaplatíš 100% nadčasový príplatok.

    nadčas za sobotu a nedeľu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.