Zavrieť

Porady

Dialničná známka

Pekný deň.
Prosím Vás aký účet mám dať pre dialničnu známku ,ktorá bola kúpena na firemné auto? Môže byť 538? Je to predsa cenina ,alebo nie? Alebo to mám dať na 518? U Cenigovej som čítala , že na 512 môže isť iba vtedy ak je to auto zamestnanca a on si to dá do cestovných nákladov. Alebo aký iný účet?
prosím pekne
Ďakujem -b-
Usporiadat
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Dialničná známka nie je cenina, hodnota DZ je poplatok za používanie diaľníc - účtuje sa na 518.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Pozri aj [SEARCH]diaľničná známka[/SEARCH]
0 0
kačenka kačenka

kačenka je offline (nepripojený) kačenka

ja účtujem dialničnú známku na 538
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Nerobíš dobre ....
0 0
kačenka kačenka

kačenka je offline (nepripojený) kačenka

na tvoje a iných odporúčanie preúčtujem. Dík
0 0
hrenka hrenka

hrenka je offline (nepripojený) hrenka

A ako to je, prosím Vás, s dialničným poplatkom plateným v zahraničí počas zahr. služ. cesty? Tiež ide do 518?
538 je na dane a poplatky platené len v SR?
Ď.
0 0
ANNAP ANNAP

ANNAP je offline (nepripojený) ANNAP

podľa zákona DPH je dialničná známka teda poplatok, služba , ja dávam aj v ČR
zakúpené na 518....
0 0
hrenka hrenka

hrenka je offline (nepripojený) hrenka

ďakujem!
0 0
karla24 karla24

karla24 je offline (nepripojený) karla24

Ahojte jedna otazocka.
Vzdy sme uctovali dialnicne znamky na 538. Teraz Cenigova riesi, ze sa to uctuje na 518 a nie na 538. Som z toho mierne zmatena. Kde to vlastne ma byt? Z postupov mi to nie je jasne...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

karla24 Pozri príspevok
Ahojte jedna otazocka.
Vzdy sme uctovali dialnicne znamky na 538. Teraz Cenigova riesi, ze sa to uctuje na 518 a nie na 538. Som z toho mierne zmatena. Kde to vlastne ma byt? Z postupov mi to nie je jasne...
Odkedy je zriadená národná diaľničná spoločnosť, DZ účtujeme ako služby 518AE, je to už asi dva, tri roky.
0 0
karla24 karla24

karla24 je offline (nepripojený) karla24

a co kolky? tie ostavaju na 538?
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Áno kolky sa účtujú na 538.
0 0
karla24 karla24

karla24 je offline (nepripojený) karla24

uz som zistila, ze ano
0 0
milka1951 milka1951

milka1951 je offline (nepripojený) milka1951

ja učtujem dialn.známku na 538
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

milka1951 Pozri príspevok
ja učtujem dialn.známku na 538
Každý účtuje nejako.
Tu skôr hľadáme spôsob, ktorý je správnejší a opiera sa o niečo. Tiež sa prikláňam k názoru - 518 ,(ktorý má aj súhlasy od skúsenejších):

http://www.porada.sk/718442-post11.html
0 0
maca88 maca88

maca88 je offline (nepripojený) maca88

chcem sa opytat, az do dnes som si myslela ze DZ sa uctuju na 538, ako to mam v utovnictve zmenit, minuly rok sme DZ nemali. Tento rok som ju v 02/08 zauctovala na 538 do pokladne bez odpoctu DPH. je mi jasne ze to mam zle, co mam spravit s DPH, nove priznanie, opravne?

dakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

maca88 Pozri príspevok
chcem sa opytat, az do dnes som si myslela ze DZ sa uctuju na 538, ako to mam v utovnictve zmenit, minuly rok sme DZ nemali. Tento rok som ju v 02/08 zauctovala na 538 do pokladne bez odpoctu DPH. je mi jasne ze to mam zle, co mam spravit s DPH, nove priznanie, opravne?

dakujem
Nárok na odpočet dph pri DN je z podkladovej časti nálepky, ak ste ju teda mali, vznikol vám nárok na odpočet dph. (môžete podať DDP) ak ste ju nemali, nárok na odpočet nevznikol.
0 0
maca88 maca88

maca88 je offline (nepripojený) maca88

ja mam podklady, ale teraz neviem, ako mam postupovat. Musim to preuctovat a spravit DDP? Alebo to mam nechat na 538, bez naroku na odpocet?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
maca88 Pozri príspevok
ja mam podklady, ale teraz neviem, ako mam postupovat. Musim to preuctovat a spravit DDP? Alebo to mam nechat na 538, bez naroku na odpocet?
DZ sa účtuje na 518. Ak nechceš podať DDP, tak čiastku DPH preúčtuj na analytiku nedaňové náklady.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

maca88 Pozri príspevok
ja mam podklady, ale teraz neviem, ako mam postupovat. Musim to preuctovat a spravit DDP? Alebo to mam nechat na 538, bez naroku na odpocet?
Preúčtuj na 518, ak máš podkladovú časť nálepky a neuplatníš si nárok na odpočet dph ,dph ktorú by si zaúčtovala na 518 ,nie je daňovým nákladom.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať